Počet přihlášených hráčů se nakonec zastavil na čísle 100, čímž byla opět jako v předchozích letech pokořena hranice magické stovky. Titul z minulého ročníku nakonec obhájil zlatým gólem v prodloužení tým Švábů.

Letošní ročník se stal velmi zajímavým již nedělním rozlosováním, které rozdělilo týmy do dvou skupin.

Skupina A získala podle papírových předpokladů označení „skupina smrti" a bylo jasné, že se budou již po základní skupině loučit dva favorizované týmy. Tuto velice těžkou skupinu nakonec vyhrály po výborných výkonech Vokežumpy, které následovali Polepáci, HC Přeražený Hokejky a Myšáci-Lachtani ze Sán. Černý Petr zbyl na třetí a čtvrtý tým minulého ročníku Pacienty a HBC Vypelichané Vlky, pro které to byl první výbuch v jejich více než desetileté historii.

Skupina B se na první pohled zdála mnohem snazší, ale zdání občas klame. V této skupině však jednoznačně exceloval obhájce titulu Švábi, kterému dýchaly na záda velmi střelecky produktivní Předsedovy Děti, Krvaví Bizoni a Ohnivá céčka z Cerhenic. Teplé místečko u kamen si v hospůdce mohli rezervovat HC Pizizub a Hráďo, na které po srdnatém boji postupová místa nezbyla.

Základní skupiny nabídly opravdu výbornou podívanou a početná skupina diváků si mohla vychutnat celkem 103 vstřelených branek.

Čtvrtfinálové souboje divákům nabídly nasazení, bojovnost a krásné branky. V prvních dvou utkáních potvrdily první místa ze základních skupin Vokežumpy a Švábi. Vokežumpy porazily Cerhenice těsným výsledkem 1:0, kdy se mohly spolehnout na brankářskou jistotu Jakuba Málka. Švábi vůbec nešetřili Myšáky – Lachtany, které pokořili výsledkem 6:1 a všem jasně ukázali, že čtvrtfinálová prokletí z předchozích ročníků jsou pro ně již pouhou historií.

Další dvě klání nabídla mnohem vyrovnanější podívanou, kdy si Polepáci kombinační hrou poradili s Krvavými Bizony v poměru 4:1 a na vedlejším hřišti se setkalo dravé mládí týmu HC Přeražený Hokejky s palebnou sílou Předsedových Dětí, za které tvrdil muziku oblíbenec fanoušků kolínských Kozlů z let minulých – Martin Turyna. Tento zápas byl velice vyrovnaný a zřejmě ho rozhodl moment na konci prvního poločasu, kdy střelec Hokejek rozvlnil síť společně se zvukem poločasové sirény. Názory na tento moment byly v obou táborech rozdílné, ale pořadatelé nakonec tento gól uznali a Hokejky nakonec slavily výsledkem 3:1.

V prvním semifinále se utkali Švábi a Polepáci. Švábi potvrdili roli velkého favorita turnaje a zvítězili 5:0, kdy zasypali brankáře Součka velkým množstvím tvrdých střel. To vedlejší derby místních týmů a rivalů HC Přeražený Hokejky a Vokežumpy slibovalo vyrovnaný a zdravě vyhecovaný zápas. S tím ovšem vůbec nesouhlasily Vokežumpy, které tento zápas jasně ovládli 3:0 a druhý poločas se už doslova jen dohrával. Vokežumpy vedlo za úspěchem výborně hrající duo Vlasák – Teplý.

Vyrovnaný zápas o 3. místo mezi Přeraženými Hokejkami a Polepáky rozhodly dvě situace. Polepáci začali fantasticky a skórovali jako první, což u nich vyvolalo velké nadšení, kdy brankář Souček zapomněl na zásady bendy hokeje a běžel se radovat se spoluhráči, čehož využil Kovařík ke vstřelení jednoduché vyrovnávací branky. Zůstala zde sice mírná pachuť nesportovnosti, ale v bendy hokeji podobné branky prostě platí. Za stavu 1:3 poté Polepáci odvolali brankáře a předvedli naprosto famózní přesilovku, kdy svírali Hokejky jako v kleštích, ale výsledkem jejich obrovské snahy byla pouze prohra 3:4. Třetí místo tedy získaly HC Přeražený Hokejky, které po celý turnaj předváděly výkony na vysoké úrovni a bednu si zasloužily.

Finálový duel sliboval kvalitní duel mezi dvěma jednoznačně nejlepšími týmy turnaje Švábi a týmem Vokežumpy. Zápas byl opravdu ozdobou letošního ročníku a bylo se na co dívat. Jako první se gólově prosadili Švábi, kdy skóroval Bášti. Po pauze důrazně odpověděl utaženou střelou Teplý a šlo se do prodloužení. Ve chvíli, kdy se již početná skupina diváků těšila na samostatné nájezdy, propálil vše, co mu stálo v cestě, Glaser a zlatým gólem zajistil pro Šváby další zlatý zápis na putovní pohár.

Nejlepším brankářem byl pořadateli po zásluze vyhlášen Jakub Málek z týmu Vokežumpy, nejlepším střelcem se stal Petr Skořepa z Předsedových Dětí s počtem 10 vstřelených branek a prvním nejpřesnějším střelcem v historii Bendy Cupu se stal po napínavém rozstřelu Petr Straňák z HBC Vypelichaný Vlci.

Cenu pořadatelů si za věrnost turnaji odnesl tým Pacienti, který nevynechal žádný ročník od jeho založení v roce 1999.

„Na tento ročník jsme se opravdu velmi těšili, jelikož jsme si, jak je naším každoročním zvykem, připravili velmi atraktivní novinky. Zavěšená časomíra v rohu oplocení, střelba na přesnost či hudební doprovod se setkaly s velkým úspěchem a posunuly náš turnaj opět na vyšší level. Tímto bychom chtěli poděkovat všem 100 zúčastněným hráčům za jejich účast a fair play hru," řekl jeden z pořadatelů Josef Kadeřábek.

„Dále pak naše velké díky patří obcím Veltruby a Tři Dvory za zapůjčení reproduktoru a časomíry. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ocenit naše přátelé, kteří nám pomáhají s chodem turnaje u zapisovacích stolů, udírny, v hospůdce Na Baště či s fotoaparátem v ruce. Velice si vážíme, že nám obětují volný sváteční den a prakticky celý den doslova žijí sportovní akcí. Celkově turnaj hodnotíme jako jeden z nejvydařenějších v historii a těšíme se již na 18. ročník, který se budeme jako vždy snažit něčím novým obohatit. Závěrem je také třeba ocenit výkony jednotlivců v restauračním zařízení po ukončení turnaje, kde jsme už ale vždy všichni jedním týmem," dodal s úsměvem.

Konečné pořadí týmů

1. Švábi
2. Vokežumpy
3. HC Přeražený Hokejky
4. Polepáci
5. Předsedovy Děti
6. Krvaví Bizoni
7. Cerhenice
8. Myšáci-Lachtani Sány
9. Pacienti
10. HC Pizizub
11. HBC Vypelichaný Vlci
12. Hráďo

(Petr Malý)