Turnaje se zúčastnilo 15 týmů z ČR, Slovenska, Rakouska, Maďarska ale také ze Španělska.

Vzhledem k tomu, že se dva týdny před mistrovstvím zranili při rekreačním sportu hned dva nejlepší kolínští závodníci a další tři se z rodinných důvodů omluvili, neodjel Taehan v plném počtu a s velkým očekáváním na obhajobu loňského prvenství.

Celkem se mistrovství zúčastnilo jedenáct kolínských závodníků včetně mistra Lee. Po rozcvičení se do závodu vrhla trojice juniorek (Kálalová, Čermáková, Berkela), které se podařilo získat první, a to stříbrnou medaili. Následovala je smíšená dvojice kadetů Tomáš Markov, Hana Lee, která k překvapení všech porazila i týmy ze zahraničí a získala pro Kolín první zlatou medaili.

Premiérové vystoupení měla na turnaji také juniorská dvojice ve složení Simona Kálalová a Jan Šimák, kterým se jejich společný debut také povedl a získali pro Taehan cenný bod za třetí místo.

Téměř bez odpočinku po startu ve trojici a dvojici musela Simona Kálalová nastoupit do svého závodu v kategorii jednotlivců – juniorky A a i ona svůj úkol zvládla a získala první individuální zlato a pro klub do celkového bodování 5 bodů.

Rozdílem 0,03 bodu zvítězil v kategorii junioři A také Tomáš Markov.

Velkým překvapením skončil závod pro juniora B Jana Šimáka, který k radosti všech předvedl výkon, který mu zajistil druhé místo a klubu další tři body.

Dalších pět bodů ziskem zlaté přidala Hana Lee – vítězka kategorie kadetky A. V této chvíli se Taehan nacházel na první příčce, do boje se ale vydali závodníci z pražského klubu Sejong.

Přestože kolínská juniorka B Jana Berkela získala rozdílem 0,03 bodu na vítězku a 0,01 na druhou v pořadí cenné třetí místo a jeden bod získala ve stejné kategorii za osmé místo také Jana Čermáková, vyhoupl se v průběžném pořadí na první místo Sejong.

Po vítězství Nicoly Zimové v kategorii seniorky do 30 let a třetím místu Adély Kaplanové ve stejné kategorii se Taehan Kolín vrátil opět krátce na první příčku.

Po posledních kategoriích, ve kterých za kategorii „masters“ nastoupili i mistr Lee a Josef Peška, kteří ziskem stříbrné a bronzové medaile připsali Taehanu poslední 4 body, skončil Taehan o pouhé dva body na celkovém druhém místě. Vítězi se stali závodníci z pražského klubu Sejong se 40 body, následování kolínským Taehanem se 38 body, na třetím místě s velkým odstupem pak shodně se 16 body skončil domácí Hradec nad Moravicí a maďarský tým Honved Budapešť.

„Přestože se nepodařilo obhájit vítězství z loňského roku, musím pochválit výkony závodníků, kdy někteří bodovali i přesto, že byli na mistrovskou akci nominováni úplně poprvé,“ uvedl trenér Youn Jae Lee.

Taehan získal na Czech Open mezi jednotlivci čtyři tituly mistra České republiky.

(Tereza Lee Neumanová)