HRADEC PATŘIL BÁŘE HÁJKOVÉ

V Hradci byla z pohledu výsledků i výkonu hvězdou Barbora Hájková. V závodu SM60 si vystřílela letošní osobák 583 bodů a zvítězila mezi dorostenkami. Osobák 554 bodů a páté místo si následně vystřílela ve sloučené kategorii v disciplíně SM3x20.

Lukáši Novotnému se dařilo pouze v SM60, kde dorovnal osobák z haly výkonem 593 bodů. V disciplíně SM3x20 se mu nevydařil klečák a výkonem 551 bodů skončil až za Bárou Hájkovou na sedmém místě.

Jiří Mejda v disciplíně SM60 zaznamenal slušných 568 bodů a skončil na šestém místě. V disciplíně SM3x20 opět nepřekročil svůj Rubikon a výkonem 499 bodů skončil na devátém místě.

ŠMÍD BRAL BRONZ

V SM60 kategorie muži dosáhl Václav Šmíd také na bednu a výkonem 590 bodů skončil třetí.

NOVOTNÝ VYHRÁL MEZI DOROSTENCI

Druhý den v Josefově Dole na Velké ceně Cosmanos se opět vedlo v disciplíně Lukáši Novotnému. Zopakoval stejný hodnotný výkon 593 bodů jako v sobotu a zvítězil v kategorii dorostu. 580 bodů a šesté místo si vystřílel Matěj Zmátlo.

Barbora Hájková oproti prvnímu dnu trošku slevila, ale i tak nástřel 577 bodů a osmé místo patří k jejím nejlepším letošním výkonům.
Denisa Vadinská se snad pomalu tlačí nahoru a 571 bodů jí vyneslo čtrnácté místo.

Jiří Mejda makal, moc chtěl, ale bylo z toho jen 559 bodů a dvaadvacáté umístění.

Tereza Novotná tentokrát odstřílela celý závod bez pomoci trenérů a dalo jí to 547 bodů a pětatřicátou pozici.

V kategorii muži, junioři se představil Tomáš Dvořák, který nastřílel 562 bodů a obsadil osmé místo.

TRENÉR BYL SPOKOJENÝ

„Tři první místa a jeden bronz za oba závody, několik osobáků a umístění do desátého místa je slušný počin a výzva do dalších závodů,“ uvedl trenér Milan Nepejchal. 

(Miloš Novotný)