Jedna parta odjela do nedalekých Dvorů na závod v disciplíně SM/LM60.

Na zdejší střelnici dopadla nejlépe Kateřina Paprocká. Tato v podstatě netrénující a příležitostná střelkyně, dříve výborná závodnice VzPu30 vleže, měla skvěle nakročeno i ve VzPu40. Nastřílela 567 bodů a bylo z toho celkové desáté místo ve sloučené kategorii mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu.

Tomáš Dvořák dal průměrných 558 bodů, což stačilo na dvanácté místo. „Měl by zabrat a posunout výsledek alespoň k 570 bodové hranici,“ uvedl trenér Jiří Pokorný.

Co se dá říci o Kateřině Paprocké, to samé platí i pro otce Miloše Paprockého. Příležitostný střelec s minimem tréninku dal 545 bodů a skončil patnáctý.

Benjamínek Vojtěch Tandler by se potřeboval uklidnit a zabrat na trénincích. Žalostných 415 bodů hovoří za vše. „Ale začíná a s tréninkovými dávkami by jeho výkon měl jít nahoru,“ je přesvědčený Jiří Pokorný.

Druhá parta z Kolína vyrazila do Hradce Králové na Memoriál Pavla Rydla, který byl zároveň jako republikový šampionát Unitop v disciplíně LM/SM60 a LM/SM3x20.

Lukáš Novotný potvrdil formu a přidal další vítězství v SM60 v kategorii dorostu za výkon 587 bodů. K tomu připojil druhé místo v dostřelu disciplíny SM3x20 sloučené kategorii dorostu, kde zaznamenal pěkný výsledek 562 body.

Ukázala se i Barbora Hájková, která skončila druhá v SM60 dorostenek za výkon 570 bodů. K tomu přidala slušných 538 bodů (3. závod) a sedmé místo vystřílela v dostřelu SM3x20.

Denisa Vadinská snad bramborová umístění přitahuje, opět skončila těsně pod stupni vítězů v SM60 dorostenek za výkon 564 body. V dostřelu SM3x20 jí to dalo 531 bod a deváté místo.

Jiří Mejda se stále nemůže posunout na lepší výsledky. Výkon 564 body v SM60 stačil na šesté místo. V dostřelu SM3x20 se opět trápil a výsledných 490 bodů a třinácté umístění není výkon, který by mu slušel.

„Sám to ví nejlíp a snad se mu povede přenést výkony z tréninku do závodu,“ přeje si Jiří Pokorný.

(Miloš Novotný)