Na prvním kole kontrolních závodů reprezentace v disciplíně VzPu60 se mu podařilo výkonem 615,7 bodů probojovat do finále, v kterém nakonec obsadil páté místo.

V závodě SM3x40 nastřílel 1123 bodů, které mu vynesly 21. místo. Druhý den se mu stejná disciplína vydařila mnohem lépe, výsledných 1150 bodů a nový osobní rekord mu stačilo na jedenácté místo.

Kolínský závodník si vyzkoušel i MIX, do finále se Sabinou Thurnwaldovou se ale neprobojovali.

Další mladí členové klubu DDM vyrazili na letní Dukláckou ligu.

V disciplíně SM/LM60 se nejlépe vedlo Denise Vadinské, která s nástřelem 579 bodů skončila druhá. Těsně pod stupni vítězů skončila Bára Hájková (569), jíž je tato příčka snad souzená.

„Byl to první závod v novém oblečení. Musím si na něj postupně zvyknout,“ podotkla Bára Hájková.

Velmi dobře se vedlo i Tereze Novotné, která nástřelem 567 bodů obsadila sedmou příčku.

„Byl to můj první ostrý start v sezoně. Zisk 567 bodů je výrazným posunutím mého osobního rekordu z loňské sezony. Teď se budu snažit okolo tohoto výkonu stabilizovat a případně jej zlepšit,“ uvedla Tereza Novotná.

V závodu SM3x20 kolínský oddíl reprezentoval Lukáš Novotný. Nástřel 553 bodů obsadil třetí místo a potvrdil výkonnost z posledních závodů.

„Nepovedla se mi podle představ položka vkleče a vstoje. S polohou vleže, na rozdíl od minulý závodů, jsem spokojený,“ konstatoval bronzový závodník.

Za hranice nejen okresu, ale i republiky, vyrazila Denisa Vadinská. Ta v sérii závodů KK-Rangliste s disciplínami SM/LM60 a SM3x20 konanou v Berlíně skončila mimo elitní desítku.

Její vystoupení lze brát jako úspěšné. Výsledky od prvního kola do šestého – 573, 577, 587, 586, 585, 573 – jí vynesly účast ve finále. Mezi jednotlivci skončila jednadvacátá, reputaci si napravila v soutěži družstev, kde po boku Milana Stránského, Dana Vondráčka a Sabiny Dajčarové obsadila čtvrté místo. 

(Miloš Novotný)