Nučice – Kouřim 11:10

„V zápase nám chyběli oba obránci z první lajny, Jelínek s Vedralem, a tak v zápase padlo do naší sítě více branek než v prvním vzájemném souboji, který jsme vyhráli 10:2. Tentokrát utkání skončilo výhrou pouze o jednu branku. Celý zápas soupeř pouze dotahoval. Závěr jsme si zbytečně zkomplikovali, ale naštěstí jsme měli dostatečný náskok a získali plný počet bodů," oddechl si po utkání vedoucí Nučic Jan Vedral.

„Emoce, nasazení, ostré souboje a bohatá branková úroda. Tak by se dal zestručnit popis derby proti Nučicím. V utkání se nám sice podařilo jít do brzkého dvoubrankového vedení, bohužel to bylo 
v utkání poprvé a naposledy. Když šest minut před koncem Nučice navýšily skóre na 11:5, vypadalo to na další debakl. Ovšem, co se pak stalo, se jen tak nevidí. Naši hráči nesložili zbraně, instinktivně si proházeli posty a pak se v sázavské hale začaly dít věci. 
V posledních čtyřech minutách jsme dokázali drtivým finišem snížit na 11:10. Hrát 
o chvilku déle, jsem si jist, že by nezůstalo jen u toho. Kluci zaslouží pochvalu. Od začátku zápasu hráli důrazně, chodili do soubojů a dařila se nám celkem i kombinace. Nučice mají rychlé a technicky dobře vybavené hráče. Především Pačes byl v dnešním utkání rozdílovým článkem. Všechny míče do útoku šly na něj. Buď se následně dostal do zakončení sám, nebo připravoval šance druhým. Byl bych rád, kdybychom takové nasazení dokázali zopakovat i příští týden," uvedl vedoucí Kouřimi Jan Břečka.

Branky: Pačes 4, Chromý 3, Kubalík, Nanko, Miňovský, vlastní – Svoboda 4, Královský 3, Novák, Keltner, Světnička. Poločas: 6:3.
Nučice: Svoboda – J. Hervert, Chromý, Janouch, Kubalík, Miňovský, Nanko, Pačes, Šulc.
Kouřim: L. Havránek – M. Havránek, Keltner, Královský, Macháček, Novák, Světnička, Svoboda.

Libodřice – Borky liga 3:11

„Utkání začalo velmi opatrně, ani jeden z týmů se do ničeho nehrnul. Hosté sice drželi více míč, avšak bez gólového efektu. Po skrumáži před naší brankou se nám nepodařilo odvrátit míč do bezpečí a hosté se prosadili. Další branku přidali opět hosté po dobré kombinační akci. Nám se ale záhy podařilo snížit, kdy Müller dobře vystihl rozehrávku obrany. Bohužel nám hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek. Dále jsme se snažili být aktivní a po vyhraném souboji na polovině hřiště jsme šli do přečíslení, které až na brankové čáře hasil Hanuš, který byl za úmyslné hraní rukou vyloučen. Následný pokutový kop jsme neproměnili, avšak z dorážky se Hrstka nemýlil. Hosté obléhali naši branku, ale nám se povedla krásná brejková akce. Dlouhý pas dobře zužitkoval Müller, který chytře přehodil brankáře. Dvoubrankové vedení vrátil hostům parádní ranou Linhart. Druhý poločas jsem začali dobře. Měli jsme několik šanci, které jsme bohužel neproměnili. Naopak hosté trestali. Přidali dvě branky v rychlém sledu a bylo rozhodnuto. Naše hra byla tragická, soupeř si s námi dělal, co chtěl. Konečný stav 3:11 je toho důkazem," hlesl vedoucí Libodřic Marek Hovorka.

„V prvním poločase nás poslal do vedení v osmé minutě Vraný. Za dvě minuty se prosadil kapitán Puk po přihrávce Vraného. Pak jsme neproměnili několik vyložených akcí a soupeř začal kousat. Ve dvacáté minutě soupeř dokonce snížil na 4:3, kdy po zahrání ruky našeho hráče Hanuše v brankovišti nařídil penaltu, navíc našeho hráče vyloučil. Pokutový kop na druhý pokus soupeř proměnil. Poločasový výsledek na 5:3 uzavřel krásnou střelou Linhart. Ve druhém poločase nám začalo vycházet vše. Soupeř inkasoval šest branek a bylo 
z toho konečné skóre 11:3," řekl vedoucí Borky ligy Jiří Gač.

Branky: Müller 2, Hrstka – Vraný 3, Puk 3, Tománek 2, Pasker 2, Linhart. Poločas: 3:5.
Libodřice: Kopecký – Hovorka, Hrstka, Košík, Lanc, Mikeš, Müller, Pohanka, T. Němec, F. Šafránek.
Borky liga: Cimpl – Knap, Hanuš, Linhart, Puk, Pasker, Vraný, Tománek, Tafel.

Kutná Hora – SKP Kolín B 2:7

„Naše vítězství bylo zasloužené. Kluky z Kutné Hory ale musím pochválit. Určitě půjdou nahoru. Jejich hra měla od fotbalu k futsalu mnohem blíž než v minulém zápase," konstatoval brankář kolínského týmu Michal Pluhař.

Branky: Kraus 2 – J. Hovorka 3, T. Hovorka 2, Soukup, Kudláček. Poločas: 0:2.
Kutná Hora: Kratochvíl – Jeřábek, Kalfiřt, Kraus, Lagron, Šibrava, Šimůnek, M. Vojtíšek, O. Vojtíšek.
SKP Kolín B: Pluhař – J. Hovorka, T. Hovorka, Kudláček, Soukup, Škopek, Velčovský.

Hero – Play or Die 1:11

„Vzhledem k postavení 
v tabulce bylo naší povinností zvítězit. Jsem rád, že se nám to podařilo. Potěšila mě i produktivita. Dát jedenáct gólů 
v zápase, to už je pěkná vizitka," pochvaloval si vedoucí Play or Die Jakub Havrilko.

Branky: Sklenařík – Kovařík 4, Borský 3, Vlasák, Brant, Stempák, Roth. Poločas: 1:5.
Hero: Bláža – Eliáš, Dedek, Kareta, Sklenařík, Polívka, Kroutil.
Play or Die: Černý – Borský, Brant, Havrilko, Mottajčík, Roth, Kovařík, Vlasák, Stempák, Mokrý.

Pořadí: 1. Borky liga 24, 2. SKP Kolín B 21, 3. Nučice 18, 4. Play or Die Kolín 13, 5. Kouřim 9, 6. Libodřice 7, 7. Kutná Hora 3. 8. Hero Team Kolín 0.
Další zápasy, sobota: Borky liga – Nučice (19, hala 5. ZŠ), Play or Die Kolín – Libodřice (21, Stap bar), neděle: Kouřim – Kutná Hora (16, Stap bar), SKP Kolín B – Hero Team (18.30, Stap bar).