V disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže do 14 ti let svou kategorii vyhrála Katka Skalová za nástřel 299 bodů a počtem 27 středových desítek. Tím odsunula na třetí místo Lukáše Píšu, který dosáhl stejného výkonu  299 bodů.

„Z dalších našich dětí zaujal ještě výkon Tomáše Dvořáka, který nastřílel 297 bodů, Míša Veselá dosáhla 291 bodů. Ani jednomu se ale nepodařilo výrazněji promluvit do konečného pořadí," podotkl trenér kolínských střelců Jiří Pokorný.

V nižší věkové kategorii do 12 ti let obsadil Matěj Zmátlo výkonem 296 třetí místo. Těsně za ním skončila Bára Neumannová. Dalším kolínským  střelcům se tolik nedařilo. Lukáš Nykl skončil pátý (295), Lukáš Novotný šestý (292).

„Svůj první závod v této kategorii absolvoval Adam Pojer. Výkonem 265 bodů určitě nezklamal," konstatoval Jiří Pokorný.

Pokorný litoval neúčasti Paprocké a Kopecké

Další skupina střelců se zúčastnila Memoriálu Járy Motáka. „Je to na počest bývalého juniorského reprezentanta ve sportovní střelbě, který bohužel podlehl rakovině a jehož sportovní úspěchy si dodnes vybavuji," zavzpomínal Pokorný.

Trio střelců David Hnida, Tomáš Záliger a Filip Nepejchal se na této soutěži neztratilo. Tomáš Záliger nastřílel 
v závodě 60 ran stoje 580,1 bodů, což stačilo na šestnácté místo, o čtyři příčky níže skončil David Hnida (559,9). Zatímco dva zmiňovaní střelci skončili mimo elitní desítku, Filip Nepejchal nejenže svou kategorii dorostenců 
v základním závodě vyhrál za výkon 382 bodů, ale v osmičlenném finále nedal nikomu šanci a nástřelem 202,4 zvítězil o téměř šest bodů.

„Škoda neúčasti nadějné Katky Paprocké a Míši Kopecké. Věřím, že by se holky neztratily," myslí si Jiří Pokorný.

Liga na výbornou

Následující den chtěli kolínští střelci navázat na své vynikající výkony z prvního kola Duklácké mládežnické ligy. V celodenní soutěži, která se střílí na elektronické terče pouze na osmi stavech, se vystřídali všichni střelci.

V kategorii do 12 ti let napálil Lukáš Novotný 297 bodů a obsadil skvělé druhé místo. Matěj Zmátlo nastřílel pouze 
o bod méně, což mu vyneslo bronzovou medaili. Mimo stupně vítězů skončila Bára Neumannová (294) a Lukáš  Nykl (289).

Ve starší kategorii do 14 ti let se ani jeden z trojice Kateřina Skalová (292), Míša Veselá (291) a Lukáš Píša (296) do osmičlenného finále nedostali.

Tam se naopak probojoval podle očekávání Filip Nepejchal (299) a překvapivě také Tomáš Dvořák (297). Lépe se ve finále vedlo Nepejchalovi, který nástřelem 105,3 bodů zvítězil a odsunul na druhou příčku „neporazitelnou" Karolínu Brabcovou. Dvořák skončil na konečném sedmém místě.