Předčasně ukončená sezona, pauza, postup ze SBLŽ do druhé ligy a celorepublikové souboje jsou před branami Geosan Arena. Zní to možná jako pohádka, ale je to skutečnost. Kolínské basketbalistky ovládly po strastech krajskou soutěž a v sezoně 2022/2023 se mohou těšit na soupeřky ze druhé ligy.

Ženský basketbal v Kolíně se na celorepublikovou mapu vrací po patnácti letech a za žádnou cenu nebude chtít být ve skupině B za otloukánka. Naopak tým trenéra Filipa Rytiny, který u týmu zůstává i pro sezonu 22/23, bude chtít pokračovat v nastoleném trendu – posouvat hru a zlepšovat se i nadále ve druhé lize.

Basketbalistky Kolína vstupují do nové sezonyBasketbalistky Kolína vstupují do nové sezonyZdroj: BC Kolín

Navíc se bude moci spolehnout na hlavní osu týmu, kterou vyztuží několik posil, včetně hráčky, z ŽBL a basketbalistky Kolína povede kapitánka Aneta Hoznauerová. „Odtrénovaly jsme kvalitní a náročnou přípravu pod vedením trenéra Rytiny, který ji do puntíku připravil, a to včetně individuální fáze před samotnou týmovou částí. Dřinu doplnily kreativní a pestré tréninky, které tým bavily a udržovaly stále dobrou náladu. Jedinou kaňkou je nižší hráčská účast z důvodu pracovních povinností jednotlivých hráček, ale i tak věřím, že jsme na sezonu dostatečně připraveny,“ hodnotí letní tréninkové kempy Aneta Hoznauerová.

Ondřej Sodoma (ve žlutobílém)
Kanonýr Deníku Ondřej Sodoma je pod tlakem otce i na fotbalovém hřišti

Prostor dostanou i mladé hráčky z mládeže Kolína. Již loni si odbyla premiéru v dospělé kategorii Barbora Krausová a pro letošní sezonu počítá trenér Rytina i s další hráčkou ročníku 2005. „Loni s námi hrála Bára Krausová a ve čtrnácti zápasech Středočeské basketbalové ligy žen si vedla velmi dobře. V týmu je i nyní a pro letošní sezonu ji doplní druhá hráčka ročníku 2005 – Simča Dohaničová,“ přidal trenér družstva.

Do nového basketbalového ročníku vstupuje ženský tým s novým titulárním partnerem, který po vzoru dalších společností podporuje sport v Kolíně a stane se nedílnou součástí týmu žen.

Druhou ligu zahájí kolínské basketbalistky ryze domácím víkendem v Geosan Areně. V sobotu 24. září vyzvou od 11 hodin Brandýs nad Labem a v neděli pak do Kolína přicestuje ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav. Zápas začne v 10 hodin.

Jakub Pláteník