V prvním duelu nastoupil Kolín v Hradčanech. Jenomže do Prahy přijel ve velmi okleštěné sestavě, což se projevilo v konečném výsledku. „Pro zranění lokte chyběl Radek Smékal a Daniel Radovesnický se potýká s problémy zad," objasnil vedoucí kolínského týmu Michal Žoha.

V sestavě se dále objevil kolínský Jakub Lazorík a tradičně rakouští závodníci Michael Fussenneger a Alexander Burtscher. „Domácí se předvedli ve skvělé formě a od prvního nářadí se nám dařilo bodovat vždy jen v jednom souboji ze čtyř. Až na poslední hrazdě jsme domácí porazili," uvedl Michal Žoha.

„Výsledek sice trošku připomíná utkání basketbalu, ale je to díky novému systému hodnocení. Všichni si systém pochvalují, je atraktivnější, taktizuje se při nasazování gymnastů do závodu a přináší více napětí," připomněl pozitiva soutěže Žoha.

Letošní ročník extraligy přináší do systému hned dvě zásadní změny. Opustilo se od dvou závodů, které se sčítaly dohromady, kde se vždy představily všechny čtyři týmy a přešlo se ke vzájemným duelům.

„Ano, chceme extraligu posunout sportovně výš a proto ze dvou závodů všech týmu najednou, přecházíme na německý model zápasů tým proti týmu. Pro diváka je duel přehlednější, stíhá sledovat všechny sestavy a má tak skvělý přehled o průběhu závodu," nastínil změny Michal Žoha.

Změnilo se i samotné bodování. „Změnil se i systém bodů. Dříve nastoupili za družstvo na nářadí čtyři závodníci a tři nejvyšší známky se započítaly do výsledku, takto se prošel celý šestiboj. Teď už je systém jiný. Na každém nářadí nastupují za každý oddíl čtyři gymnasté a závodí se  jeden proti jednomu, porovnají se známky za sestavy a gymnasta může získat dva až pět bodů pro svůj tým podle rozdílu známek. Jeden bod se rozděluje při shodě známek. Na každém nářadí tak může tým vyhrát maximálně 20:0. 
V celkovém šestiboji tedy 120:0," podotkl Michal Žoha.

Vzhledem k faktu, že v Kolíně není sportovní hala, kde by se dalo rozestavět všech šest mužských nářadí, musí Kolín své utkání „odcvičit" vždy jako hostující tým. Svůj domovský stánek našel v Brně, kde se během roku postupně utká s Brnem a Zlínem.

Hradčany - Kolín 67:20

Prostná: 12:3
Kůň našíř: 14:3
Kruhy: 10:4
Přeskok:  11:1
Bradla: 15:0
Hrazda: 5:9