Zvláštní kategorií budou dva mítinky, které bude z kolínského stadiónu přenášet Česká televize a které kolínští organizátoři připravují ve spolupráci s Českým atletickým svazem. Ten první proběhne v pondělí 1. června v rámci velké akce Spolu na startu, během níž se uskuteční mítinky na více než 100 stadiónech v republice a na tom kladenském televizní mítink českých reprezentantů, do nějž budou zařazeny předtočené dvě disciplíny z Kolína, a to 100 metrů překážek žen a 1000 metrů mužů.

Součástí kolínského mítinku pak budou minimálně závody na 100 a 110 metrů překážek všech kategorií, 60 metrů žactva, 100 metrů mužů a žen, 400 metrů mužů a žen, 3000 metrů mužů, výška žen a oštěp mužů. Další disciplíny by mohly přibýt v případě, že do té doby bude zrušeno omezení akcí na 100 osob.

Druhý mítink se uskuteční ve středu 17. června, bude jej přenášet Česká televize a skladba disciplín se teprve tvoří podle představ vedoucích trenérů jednotlivých sekcí ČAS. Pokud již nebude platit omezení na 100 osob, bude tento mítink zároveň odloženým 66. ročníkem Polabských závodů s memoriálovými a hlavními disciplínami tohoto tradičního mítinku.