Z celkového počtu pětašedesáti startů zaznamenali kolínští závodníci celkem třiačtyřicet nových osobních rekordů (což činí více než 66% úspěšnost), šestkrát vystoupali na stupně vítězů a dalších sedmatřicet umístění bylo v první desítce.

V kategorii mladšího žactva si nejlépe vedl Jakub Svoboda, který vybojoval dvě medaile – stříbrnou v disciplíně 200m motýl a bronzovou v závodu na 200m volným způsobem. Jakub také patřil mezi nejlepší plavce co do počtu osobních rekordů. Vylepšil časy ve všech svých startech. Podobně skvěle zaplaval i Michal Váňa – co start, to nový osobák. Nejdelší polohový závod na 400m navíc ozdobil stříbrnou medailí.

Další dva závodníci, kteří si zlepšili osobní rekordy na všech svých tratích byli Ondřej Kučera a Pavlína Kubátová. Dan Vejdělek vybojoval pro kolínské barvy čtvrtou medaili – zlatou v disciplíně 200m motýl.

V kategorii dorostu a dospělých vybojovala poslední dvě medaile jediná závodnice – Klára Chládová, a to v disciplínách 100m prsa a 200m volným způsobem. A i v této kategorii dva kolínští závodníci měli stoprocentní úspěšnost při překonávání osobních rekordů – Jakub Červinka a Adam Paňko.

„Bly to velmi dobré závody,“ pochvaloval si vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Miloslav Lhotka. „Měli jsme procentuelně větší úspěšnost osobáků než v prvním kole, což naznačuje zlepšující se tendenci formy. Pochválit musím všechny plavce za velkou snahu a zvláště všechny ty, kteří vylepšili všechny své osobáky. Věřím, že se všichni žáci probojují na Přebor Středočeského kraje, aby ukázali, že v Kolíně se plave pořád skvěle,“ dodal.

Mezinárodnímistrovství ČRvdálkovém plavání

Dva reprezentanti Sportovního oddílu plavání Kolín se vypravili na jeden z nejprestižnějších podniků dálkového plavání u nás – na Mezinárodní mistrovství České republiky v dálkovém plavání. Tyto závody se konaly v pardubickém plaveckém bazénu za účasti absolutní špičky českého dálkového plavání, kterou v současné době zastupují reprezentanti Rostislav Vítek a Jana Pechanová. Oba tito plavci se krátce před závody vrátili z Mistrovství světa v Melbourne.

Ve velmi silné konkurenci se postavil na start desetikilometrové tratě Adam Kavřík. Loni byl žákovským mistrem ČR na pětikilometrové distanci, ale desítku plaval už jako dorostenec. Ve velmi náročném závodu dosáhl Adam výborného času 2 hodiny 17 minut a 30 vteřin a doplaval na skvělém, ale velmi nepopulárním čtvrtém místě, když souboj o medaili prohrál o pouhé dvě desetiny vteřiny.

Při dálkových závodech se plave ve velkém počtu, na dráze jsou tři až čtyři závodníci, takže startovní pole je nepřehledné. Protože Adam a jeho soupeři ve stejné kategorii plavali každý někde jinde, nebylo možné je všechny sledovat. „Byla hrozná škoda, že na sebe kluci neviděli,“ posteskl si Adamův trenér Miloslav Lhotka. „Závod by byl mnohem dramatičtější a já věřím, že by ta medaile byla naše.“

Dalšího zástupce na mistrovství měl Sportovní oddíl plavání Kolín v osobě Kateřiny Novákové, která startovala na pětikilometrové trati. „Kačka zatím nemá mnoho zkušeností s dálkovými závody. Loni, ještě v žákovské kategorii, plavala jen kratší vzdálenosti,“ doplnil trenér Lhotka. „Začátek sezony však naznačuje, že má natrénováno i na delší tratě, proto jsme zvolili pětku.“ Že to byla volba dobrá, ukázala Katka svým výkonem. Zaplavala výborný čas 1 hodina 10 minut a 20 vteřin a skončila na velmi dobrém devátém místě.

Kolínští plavci tak dokázali, že i přes velké problémy v loňském roce, kdy museli na tréninky dojíždět do Kutné Hory, a přes seznamování s novým prostředím v domácím bazénu dokáží udržet vysokou výkonnost a krok s konkurencí.