„K poslednímu celku tabulky, který je pravděpodobně první jasný sestupující, jsme jeli pro povinné tři body. V krásné velké lovosické hale nás přivítal ale velmi ambiciózně působící tým, který se ujal aktivity. Ta mu díky našemu Královi vydržela ale pouze několik minut," uvedl trenér Kolína Michal Škopek.

Král během prvního poločasu domácím hráčům sám vstřelil čtyři branky. „A protože jsme celkem pozorně bránili, bylo otázkou, kolik ještě branek přidáme," podotkl Škopek.

Šancí měli Kolíňáci na dvě utkání. Někdy některé akce vyřešili zbrkle, nebo je překombinovali. Litovat nemuseli, první poločas vyhráli o pět gólů. „Měli jsme možnost si několikrát ve hře zahrát power – play se smyslem podržet míč," přiznal Škopek.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí ale přidali na agresivitě a když už prohrávali rozdílem devíti branek, svou potupu neustáli a stále víc faulovali. To neustál Král, za což pykal.

„Myslím, že měli snad šest nebo sedm žlutých karet. Bohužel náš nejlepší hráč zápasu Král se nechal jedním z hráčů vyprovokovat, oplácel a byl vyloučen. To bude pro náš další zápas velká ztráta. V závěru zápasu jsme měli možnost zahrávat čtyři trestné kopy, ale proměňování se nám moc nedařilo. Před vyloučením se z této pozice trefili Král a také po dorazu míče také náš brankář Jirka Kašpar," dodal Škopek.

Kolín se po výhře posunul na sedmé místo, za ním je ale několik vlčáků. A právě s jedním z nich hrají v dalším kole. V sobotu od 19.15 hodin hostí v hale Stap bar Arsenal Benešov. Ten je desátý a na Kolín ztrácí čtyři body.

Branky: Král 5, Slezák 2, Seifert, Šváb, Linhart, Kašpar, Hejduk. Poločas: 1:6.
Kolín: Kašpar – Seifert, Funda, Hejduk, Král – Slezák, Antoš, Šváb, Linhart.