„Jsme rádi, že náš zájezd do Ústí byl úspěšný," potěšilo trenéra Michala Škopka.

Kolín na půdě týmu, který ještě nevyhrál, začal sice pěkně od podlahy, góly ale stříleli domácí.

„Začali jsme aktivně a v páté minutě mohli v pohodě vést 3:0, ale Macháček ani pak Linhart nedokázali své tutovky proměnit. Byli to domácí, kteří z první své akce dali gól a vzápětí z další ojedinělé akce dokonce zvýšili na 2:0. My měli hru sice pod kontrolou a dobře jsme kombinovali, ale předváděli jsme festival zahazování i těch nejvyloženějších šancí. Kdyby jsme v poločase vedli 10:2, tak se nemohl nikdo divit. Nám se však podařilo jen akcí Macháčka s Hejdukem díky druhému jmenovanému snížit," podotkl Michal Škopek.

„V poločase jsem kluky uklidňoval, že pokud budeme pokračovat v předváděné hře, tak se úspěch dostaví," dodal.

A jak řekl, tak se také stalo. Kolín byl nadále trošku víc aktivní, navíc přidal zlepšenou koncovku a byla z toho výhra o dva góly.

„Ve druhém poločase se hra trochu opticky přeci jen vyrovnala, ale paradoxně jsme se my začali konečně gólově prosazovat. Zvrat v zápase přišel opět díky Fundovi, který naskočil do zápasu až během hry. Láďa svým typickým způsobem, kdy zkracovačkou u lajny poslal soupeře „ na párek" a středem hřiště prošel přes další dva hráče, míč naservíroval Živnému, pro kterého již nebyl problém míč uklidit do branky. Následně jsme přidávali další branky. V závěru domácí zkusili ještě power – play, ale podařilo se jim jen několik vteřin před koncem snížit na konečných 5:3 pro nás," oddechl si Škopek.

Do Kolína přijede v sobotu Jiří Štajner

Kolín je v tabulce třetí, na prvního ztrácí ale pouze jeden bod. V dalším kole přivítá v sobotu druhý tým FT Zlej se(n) Liberec. „Jde sice o nováčka soutěže, ale favorita, který má jasné ambice. V jeho řadách je několik hráčů, kteří si zahráli futsalové nejvyšší soutěže a také exligista Jiří Štajner," poznamenal Michal Škopek.

A to se projevuje i v produktivitě. V osmi kolech nastřílel Liberec 91 gól. „Jeho síla dopředu je obrovská. Snad dopadneme lépe než ostatní soupeři," konstatoval Škopek.

Duel začíná v hale Stap bar v 19.15 hodin.

Branky: Živný 2, Seifert, Slezák, Hejduk. Poločas: 2:1.
Sestava: Cincibus – Hejduk, Šváb, Živný, Seifert – Linhart, Kovařík, Slezák, Macháček – Marek, Funda.