„To je šílené," prohlásila po projetí cílem osmnáctiletá závodnice z Kolína.

Byla tak dojatá, že došlo i na slzy.

Závod byl pro ni tak trochu speciální. Nejenže bere trať v Kutné Hoře jako svou vlastní, ale poprvé v životě závodila s Kateřinou Nash, dlouholetou českou jedničkou.

„Těším se, s Katkou jsem nikdy nejela, ona pro mě byla vždycky takový vzor, takže to bude zajímavé si 
s ní poprvé zazávodit," uvedla Jana Czeczinkarová.

„Potkaly jsme se na mém prvním mistrovství světa, tam jsme se jenom pozdravily a u toho to skončilo. Tak budu ráda, když se poznáme víc a třeba si pokecáme," dodala s úsměvem.

Každý čekal, že Kateřina Nash potvrdí roli favoritky. Jenomže Jana Czeczinkarová za to od prvního okruhu vzala a až do cíle před sebe nikoho nepustila. O osmnáct let starší soupeřku porazila o víc jak minutu a půl.

„Regulérně jsem odpadla," přiznala v cíli Nash.

„Jana jela skvělé tempo, ani jsem neměla šanci pokusit se o nějaký nástup. Jana byla dneska zkrátka lepší," dodala.

"Byl to šíleně těžký závod, ale jelo se mi dobře. Tyhle prudké kopce mi sedí," poznamenala Jana Czeczinkarová.

„Po startu jsem se snažila prodrat dopředu, protože jsem se bála, že na konci rovinky dojde ke kolizi, bylo to dost na lokty. Pak jsme jely s Kačkou, ale já to celý táhla. Snažila jsem mít čistou hlavu. Každou chvíli jsem čekala od Katky útok, byla jsem v napětí, co bude, snažila jsem se jet, co to šlo. Když odpadla, tak se mi to zdálo šílené," dodala nevěřícně závodnice jezdící za stáj Sram Mitas Trek.

Bronzovou příčku si vyjela mexická šampionka Daniela Campuzano, která díky zrychlení v posledním kole předjela Kate Fluker z Nového Zélandu. Nejlepší pětici uzavřela úřadující mistryně republiky Karla Štěpánová.

Na českých tratích Jana Czeczinkarová vítězí, ve světe ji pódium zatím uniká. Změní to další závody?

Ty absolvuje tento víkend v německém Albstadtu a 
o týden později ve francouzském La Bresse.

Výsledky ženy Elite: 1. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 1:26:52, 2. Kateřina Nash (Luna Pro) +1:35, 3. Daniela Campuzano (MEX) +2:28, 4. Kate Fluker (NZL, Liv) +2:35, 5. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) +2:52.