„USK je velmi silné a dynamické družstvo, které hraje kolektivní basketbal. My vyhráli, protože jsme byli kolektivnější. Dvacet šest asistencí svědčí o našem kvalitním výkonu. V obraně jsme měli nějaká okénka, ale v úzké rotaci, ve které jsme hráli, tak to musíme oželet. Děkuji hráčům za výkon a fanouškům, že nás hnali dopředu,“ řekl trenér Kolína Pavel Beneš.

Utkání se hrálo ve vlnách. V úvodu Kolín ztrácel, pak nepříznivý vývoj otočil a budoval si náskok. Pražané se ale drželi na dostřel.
Až na začátku 26. minuty si Kolín vypracoval dvouciferný náskok. Soupeř ho ale za minutu téměř dokázal smazat. Dvacet vteřin před klaksonem dokonce vyrovnal na 66:66. V poslední vteřině ale Číž ještě dokázal skórovat.

Jestliže tři čtvrtiny byl zápas stále otevřený, čtvrtá část byla plně v režii domácích. Soupeři povolili nastřílet pouhých šest bodů, díky tomu náskok navyšovali až na konečný rozdíl osmnácti bodů.

„Jsme rádi, že jsme zvítězili pro nás klíčovém utkání. Do každého zápasu musíme vstoupit tak, abychom hráli hned od začátku, což se nám povedlo. Nemuseli jsme to honit ve třetí nebo čtvrté čtvrtině. I když jsme si vytvořili nějaký náskok, nebylo o vítězi jasno. USK je mladý a houževnatý tým a nic nevypustí. Nenechali nás jen tak vyhrát. Vrátili se několikrát do zápasu a odehráli velmi slušný zápas, až na tu poslední čtvrtinu, která jim nevyšla. Tam jsme odskočili a bereme vítězství,“ oddechl si kolínský rozehrávač Adam Číž.

„Bojovali jsme tři čtvrtiny, v poslední jsme ztratili koncentraci v obraně. Není jednoduché vyhrát na venkovním hřišti, když domácí tým dá 90 bodů. Nedařilo se nám zastavit jejich útok a nedokázali jsme použít chytré fauly. Domácí měli velmi úspěšnou střelbu za tři body a v poslední čtvrtině vyhráli celý zápas,“ konstatoval trenér USK Christianos Chougkaz.

Kolín předvedl kolektivní výkon, který byl podpořený velmi kvalitní střelbou z větší vzdálenosti. Když bylo nejhůř, jeho hráči přesně mířili za tři body. V zápase proměnili čtrnáct tříbodových pokusů ze třiceti. Ještě lepší procento měli v trestných hodech. Z deseti pokusů neminuli ani jednou.

„Kolín hrál na útočné polovině velmi pěkný basketbal. Potrestal každou naši chybu. Jeho hráči si to rozhazovali a nikdo nehrál individuálně. Měli hodně volných střel,“ posteskl si křídelní útočník USK Jan Křivánek.

„My jsme se snažili. Když nám to tam padlo, byli jsme schopni s nimi hrát. Ve čtvrté čtvrtině jsme dali šest bodů a Kolín dvaadvacet, což rozhodlo,“ dodal Křivánek.

Kolín je v tabulce NBL pátý. Další utkání hraje ve čtvrtek na půdě mistrovského Nymburka.

Body: Číž 19, Machač 19, Bakić 14, Skinner 13, Vocetka 12, Dokoupil 9, Pajović 4 – Bookert 23, Křivánek 18, Sehnal 12, Raines 8, Madsen 6, Tůma 3, Štěrba 2. Rozhodčí: Blahout, Lukeš, Salvetr. Střelba 2 body: 31/19:31/19. Trojky: 30/14:25/7. TH: 10/10:17/13. Diváků: 610. Průběh: 25:21, 50:43, 68:66. Nejlepší hráč: Adam Číž (Kolín).