Borky liga – Nučice 4:6

„První půle se nevyvedla podle našich představ. Měli jsme dost ztrát na naší polovině a navíc se soupeř dostával často do přečíslení, poločas skončil 1:5. Ve druhé půli jsme zlepšili kombinaci a po brankách Paskera a Tafela během pár minut se dostali na dostřel. Za stavu 4:5 měl na noze vyrovnání Mráček, když se ocitl sám před brankářem, ale míč mu nesedl a minul. Hráč soupeře nás posléze potrestal, když levačkou zakončil nekompromisně na vzdálenější tyč. Musím pochválit spoluhráče za obdivuhodný výkon, protože nás bylo jen pět do pole a většina z nich ani neslezla z palubovky," řekl brankář Borky ligy Adam Knap.

„Celý náš tým podal bojovný a zodpovědný výkon.
V úvodu jsme se soustředili na dobrou defenzivu a soupeř měl za celý první poločas minimum šancí. Naopak nám se dařilo proměňovat většinu našich kombinací. Hlavně Honza Jelínek odehrál výborný první poločas, který okořenil dvěma góly. Druhý poločas jsme trochu polevili a soupeř třemi slepenými góly snížil na rozdíl jedné branky. Po oddechovém čase jsme se srovnali a Matěj Chromý zvýšil na rozdíl dvou branek. Další šance Kubalíka nebo Šulce zůstaly nevyužity," řekl po utkání vedoucí Nučic Jan Vedral.

Play or Die – Libodřice 7:5

„Do utkání jsme vstoupili bez řady důležitých hráčů a na našem výkonu, především
v prvním poločase, to bylo znát. V úvodu jsme měli několik slibných šancí, ovšem bez gólového efektu. Skóre otevřeli domácí po dobré kombinační akci. Nám se ale ihned podařilo vyrovnat. Košík si našel odražený míč a tvrdou ranou propálil domácího brankáře. Zbytek poločasu už ale patřil domácím. Přidali další tři branky a zdálo se být rozhodnuto. Ve druhém poločase jsem chtěli utkání ještě zdramatizovat a to se také povedlo. Po dobře rozehraném trestném kopu se prosadil do prázdné branky Košík. Dále jsme se snažili být aktivní a přidali další branku. Z otočky vypálil Lanc a upravil skóre na rozdíl jediné branky. Poté jsme už hráli na riziko a domácí chodili do otevřené obrany. Bohužel své šance proměnili a přidali tři branky. Za nás už jen kosmeticky upravil skóre dvěma brankami Hrstka," posteskl si vedoucí Libodřic Marek Hovorka.

Kouřim – Kutná Hora 10:5

„Po sérii čtyř proher v řadě nám povinnost velela zvítězit a utnout tak tuto nelichotivou bilanci. Před utkáním proti jsme promíchali sestavu, což se ukázalo jako dobrý tah. Brankový účet tohoto zápasu otevřel překvapivě náš gólman a to skutečně nevšedním počinem. Rozmáchl se k výhozu, a když se ho pokusil zastavit, tak mu míč propadl do branky. Na tuto vtipnou situaci se nám podařilo reagovat bleskovým vyrovnáním po šťastném odrazu. Tím odstartovala gólová přetahovaná, která skončila naším poločasovým vedením 4:3. Vstup do druhého dějství jsme měli snad až příliš vlažný. Soupeř byl lepší a před brankou nám nebezpečně zatápěl. Jeho snahu o vyrovnání se nám však podařilo zmrazit dvěma přesnými zásahy v rozmezí dvou minut. To bylo pro další vývoj utkání klíčové. Pak už jsme si vedení hlídali a nepřipustili, aby hosté se zápasem ještě něco udělali. Na obou stranách pak sice ještě padlo několik branek, ale ty už žádné drama neznamenaly. Tečku v podobě naší desáté branky vstřelil Světnička vteřinu před koncem a zkompletoval tak svůj hattrick," uvedl vedoucí Kouřimi Jan Břečka.

„V tomto utkání jsem byl opravdu spokojený s přístupem hráčů, kteří nechtěli prohrát jediný souboj a především se zodpovědně vraceli, což nebývalo v předchozích utkáních zvykem. V obraně jsme konečně hráli jednoduše a minimalizovali tak riziko možných chyb. Ve čtyřech se ovšem nejen bránilo, ale i útočilo. Obránci si stejně jako útočníci připsali pět přesných zásahů," dodal Břečka.

SKP Kolín B – Hero 9:6

„Velká výzva se před nás postavila v zápase s týmem SKP Kolín B. Bohužel jsme se museli obejít bez našeho stabilního brankáře Lukáše Bláži, ale na druhou stranu se poprvé na soutěžní utkání dostavil Lukáš Fedor a jeho přítomnost na hřišti byla znát. Začátek zápasu byl z naší strany dost nervózní, avšak vycházeli jsme ze zajištěné obrany a přecházeli do rychlých protiútoku, kdy jeden
z nich vyústil v úvodní branku utkání. Toto možná ještě více nabudilo soupeře, který začal více a přesněji kombinovat. Nám se ovšem po standardní situaci podařilo vstřelit druhý gól. Od té doby se rozjel kolotoč přihrávek ze strany soupeře. Zápas měl skvělé tempo, poločasový stav byl 4:4. Ve druhém poločase se projevily bohaté zkušenosti domácího týmu. Ten dokázal dokonale využít našich drobných zaváhání. Nám se ještě podařilo snížit na 6:7, soupeř ale dál pokračoval v precizním výkonu a navíc mu pomohly naše fauly. Zápas to byl jak pro nás, tak určitě i pro diváky zajímavý. Sice jsme nevyhráli, ale za předvedenou hru jsme se opravdu stydět nemuseli," konstatoval vedoucí kolínského týmu Hero Ondřej Chaloupka.

Statistika

Pořadí: 1. Borky liga 24, 2. SKP Kolín B 24, 3. Nučice 21, 4. Play or Die Kolín 16, 5. Kouřim 12, 6. Libodřice 7, 7. Kutná Hora 3. 8. Hero Team Kolín 0.

Další zápasy, sobota: Hero Team – Kouřim (19, hala 5. ZŠ), Nučice – Kutná Hora (19.30, SH Sázava), Borky liga – Play or Die Kolín (20, hala 5. ZŠ), neděle: Libodřice – SKP Kolín B (18.30, Stap bar).