„Před soupeřem jsme měli respekt, protože v předchozím kole prohrál na půdě lídra o dva góly, a to v poločase vedl,“ uvedl trenér Michal Škopek.

Kolín do vstoupil aktivně a především Lukáš Slezák, střelec pěti gólů, měl obrovský podíl na výhře. Soupeřům dělal problémy a také brzy otevřel po samostatném úniku skóre. „Když se daří jemu, maká i celý tým,“ podotkl Škopek.

Domácí sice po pěkné kombinační akci vyrovnali, ale hosté hráli velmi zodpovědně a vytvářeli si šance do otevřené obrany. „Postupně jsme díky výborné hře dopředu domácím odskočili na rozdíl tří branek. Do toho se jim zranil asi nejlepší hráč a tím nám byla cesta k úspěchu ještě ulehčena,“ řekl Škopek.

Domácí celý druhý poločas hráli power – play. „To jsme dobře a s nasazením bránili a opět využívali otevřené obrany. Vítězství je zasloužené a mohlo být ještě vyšší. Bohužel další soupeři, kteří jsou s námi v boji o udržení, také vyhráli, takže musíme zkusit téměř nemožné k naší záchraně,“ dodal Škopek.

Toho opět nadzvedl přístup některých hráčů. „Máme některé hráče zraněné, někteří bojují s chřipkou, ale co mě nejvíc mrzí, že to někteří zabalili a místo mistrovského zápasu ve futsale šli radši na fotbalový trénink. V utkání jsme měli pouze dva hráče na střídání,“ čertil se.

Pět kol před koncem sezony ztrácí Kolín na nesestupové místo pět bodů. Další utkání hraje v sobotu doma. Od 19.15 hodin hostí vedoucí Liberec.

Branky: Slezák 5, Kovařík 3, Hejduk 2, Linhart 2, Král. Poločas: 1:8.
SKP Kolín: Kašpar – Funda, Hejduk, Král – Slezák, Kovařík, Linhart.