Český Brod - České Budějovice 6:4

Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Jen čtyři sety jim stačily k tomu, aby byli během chvíle ve vedení 2:0.

Ve hře trojic se ale už Českobrodským tak nevedlo, obě prohráli. „Nepodařilo se nám uhrát trojice, což je dost špatný, prohrát doma tolik trojek," lamentoval českobrodský hrající trenér Tomáš Cibulka. Stav tak byl rázem vyrovnaný.

„Bylo to 2:2 a začínalo se znova," shrnul Cibulka. Vloženou dvojici hrál domácí Vokáč s Chuchlou a střídajícím Petřinou. „Nakonec z toho bylo docela drama," mínil Cibulka. Zápasový bod se českobrodským podařilo uhrát už ve dvou setech, když Chuchla zkušeně rozhodl za stavu 9:9. Neudržel ale po získání bodu své emoce a dostal tak žlutou kartu za nesportovní chování.

„Přišel singl, který nakonec asi rozhodl zápas," hodnotil Cibulka. Za domácí se na hřiště postavil Martin Janík a proti sobě měl velmi zkušeného Musila. Vítěze určil až třetí set, a to nejtěsnějším možným rozdílem. Českobrodský Janík totiž vyhrál 10:9 a jeho tým tak soupeři odskočil už na 4:2.

Ani otočené dvojice ale Českému Brodu moc nešly a obě prohrál. „Máme široký kádr, hodně se střídáme, takže tam jsou ještě hluchá místa," hledal možné nedostatky ve hře trojic Tomáš Cibulka.

Jihočeši během chvíle srovnali. „Vrátilo se to na 4:4, pak ale přišly další dvojky a v těch jsme silní," řekl trenér Cibulka. A měl pravdu.
Domácí hráči si totiž obě další dvojice už pohlídali a Český Brod se tak nakonec mohl radovat z výhry. „Rozhodovala kvalita a vyrovnanost našeho mančaftu," přemítal Cibulka.

Českobrodští si tak upevnili pozici na špici tabulky, zatímco České Budějovice po devátém kole spadly na třetí místo.   Další body bude moci Český Brod získat už v sobotu, kdy jede na hřiště předposlední Aše.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Chuchla, Janík, Kaděra, Petřina, Vokáč, Voldřich.

(Martin Šnajdr)