Souboj o první místo starší žáci zvládli na jedničku

Kolín – Dva zápasy, dvě porážky. Taková je víkendová bilance basketbalových juniorek Kolína (U19) v dalším kole krajského přeboru.

3.12.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Porg – Kolín 72:43
„Herně to nebylo ono. Dokázaly jsme zabrat až v poslední čtvrtině zápasu, to ovšem na úspěch nestačilo," hlesl trenér Tomáš Nedbal.

Body: Štěpánková 11, Kocourková 10, Kuchová 10, Czakojová 4, Hoznauerová 3, Vinklátová 3, Máchová 2, Slabá, Veselá.

Pastelka MB – Kolín 85:41
„Zápas s lídrem této kategorie byl jasnou záležitostí od začátku až do konce," konstatoval Tomáš Nedbal.

Body: Czakojová 12, Hoznauerová 9, Kuchová 9, Vinklátová 6, Kocourková 5, Slabá, Máchová, Veselá.

Naopak úspěšní byli starší žáci (U15). Ti v souboji o první místo v krajském přeboru porazili Českou Lípu.

Kolín – Česká Lípa 75:45
„V první čtvrtině jsme soupeře jednoznačně přehráli 27:12. V dalším průběhu jsme dál navyšovali náskok a postupně se na hřišti objevili všichni hráči. I když rozdíl v dalších čtvrtinách nebyl tak výrazný, nedovolili jsme soupeři obrat a na konci jsme se radovali z vítězství, kterým jsme si upevnili první místo v tabulce," potěšilo trenéra Miroslava Sodomu.

Body: Platzer 16, Kosík 12, Zelenka 11, Brát 8, Šobek 6, Vetor 5, Somberg, Vacek 4, Merta 4, Vaněk 3, Kopecký 2.

Starší minižáci (U13) nastoupili v krajském přeboru v sobotním dvojzápase proti basketbalové akademii z pražské Sparty. „Sice jsme dvakrát prohráli, ale odvezli jsme si cenné zkušenosti, které hráči rozhodně nabrali proti jednomu z nejlepších týmů této kategorie," uvedl trenér Zdeněk Žiško.

Sparta Praha – Kolín 104:18 (Macháček 6, Novák 4, Žiško 3, Lasík 3, Novotný 1, Barták 1).
Sparta Praha – Kolín 91:33 (Novák 10, Domnosil 8, Lasík 7, Macháček 6, Žiško 2).

Druhý den zavítali na palubovku Kralup, kde jednou zvítězili a podruhé prohráli až v prodloužení. „Nedělní zápasy se ovšem dají hodnotit jako neúspěch, po jasném vítězství v prvním zápase přišel útlum ve druhém a konečná prohra v prodloužení, která určitě mrzí," podotkl Zdeněk Žiško.

Kralupy Junior – Kolín 35:59 (Novák 18, Macháček 9, Žiško 8, Mrzena 6, Domnosil 6, Lasík 4, Barták 4, Kotil 2, Cimpl 2).
Kralupy Junior – Kolín 50:48 pp (Novák 17, Macháček 9, Lasík 5, Barták 5, Novotný 4, Žiško 2, Kotil 2, Mrzena 2, Domnosil 2).

Neúspěšné byly mladší minižákyně (U12). Ty v polabském derby nestačily v dalším kole na Poděbrady.

Poděbrady – Kolín 57:33 (Hampejsová 10, Sombergová 10, Pokorná 4, Severová 4, Puchnerová 3, Dittlová 2).
Poděbrady – Kolín 62:26 (Sombergová 9 , Hampejsová 4, Dittlová 4, Pokorná 4, Puchnerová 3, Severová 2).

V dalším polabském derby v krajském přeboru nebyli úspěšní ani nejmladší  minižáci (U11). Ti dvakrát prohráli doma s basketbalovou akademií Nymburk.
„V těchto zápasech se bohužel našim hráčům nepodařilo zvítězit, ale předvedli velmi sympatický výkon. Především v prvním zápase," řekla trenérka Ivana Koláčná.

Kolín – Nymburk 39:67 (Sýkora 17, Bareš 8, Jánský 4, Štěpař 2, Vinduška 2, Novák 2, Klvaň 2, Moravec 2).
Kolín – Nymburk 9:47 (Koláčný 3, Gryč 2, Jánský 2, Vinduška 2).

Poté se jim nedařilo ani v Benešově, kde prohráli také obě utkání. „V nedělním zápase se bohužel našim hráčům také nepovedlo zvítězit," posteskla si Ivana Koláčná.

Benešov – Kolín 63:20 (Bareš 6, Jánský 6, Vinduška 4, Chloupek 2, Štěpař 2).
Benešov – Kolín 47:22 (Štěpař 6, Vinduška 6, Jánský 4, Bareš 2, Kilián 2, Kučera 2).