Královští Sokoli dosud nepoznali chuť vítězství, když prohráli všechny čtyři zápasy. Nejprve nestačili na Děčín, následovala porážka s USK Praha, poté v derby prohráli s Pardubicemi a v minulém kole padli na palubovce Opavy.

Kolín naopak poprvé v minulém kole zvítězil, když nejtěsnějším možným rozdílem vybojoval výhru na palubovce ústecké Slunety.

„V utkání proti Hradci Králové chceme navázat na dobré výkony z posledních zápasů,“ plánuje si před sobotním střetnutím trenér kolínských basketbalistů Pavel Beneš. „Soupeř se opírá zejména o zahraniční hráče a je velmi nebezpečný v útoku. Naším úkolem je zastavit individuality a vyhrát,“ přidal kouč Kolína.

Hradec Králové táhnou nové posily, které si přivedl trenér Peterka. Nejvýrazněji se zatím prosazuje trojice cizinců Bryce Canda, Dušan Pandula a Peter Sedmák, kteří dohromady zapisují v průměru takřka 45 bodů na utkání. Další výraznou postavou je taktéž cizinec, rozehrávač Marko Rikalo, který zkušeně řídí hru Sokolů a zaknihovává přes 12 bodů a 3 asistence na utkání. Tím se cizinecká legie soupeře Kolína uzavírá.

Z českých hráčů se nejvíce prosazuje Jan Jiříček spolu s Ondřejem Peterkou, oba dva již mají za sebou zkušenosti z NBL. Jiříček nastupoval za Děčín a Ústí nad Labem, Peterka za Pardubice, Svitavy a Prostějov. Výraznou posilu získal Hradec Králové také z mistrovského Nymburka, když přivedl nadějného Martina Koláře.

Utkání tak slibuje velkou podívanou, ve které Medvědi budou chtít potvrdit rostoucí formu, naopak Hradec Králové touží po první výhře v této sezoně.

Utkání se hraje v sobotu v kolínské Geosan Aréně od 17.45 hodin.