Kutná Hora – Borky liga 1:8

„O výhře jsme rozhodli v rozmezí mezi 23. a 25. minuty, kdy jsme vstřelili tři branky a poločas vyhráli 5:0. Druhá půle byla rovněž ofenzivní, nabídla šance i branky na obou stranách a přinesla konečný výsledek 8:1 pro nás,“ uvedl brankář Borky ligy Marek Cimpl.
Jeho tým v sobotu cestuje do Turnova k 1. kolu poháru, kde ho čeká Torpédo Malta Doubrava. „Věřím, že dokážeme zvítězit a třeba i zopakovat naší cestu z předloňska do semifinále krajské části,“ podotkl Cimpl.

Branky: Piskač – Javůrek 3, Ramšák 2, Tafel, Váňa, O. Puk. Poločas: 0:5.
Borky liga: Cimpl – O. Puk, Hanuš, Linhart, Tafel, Rosendorf, Ramšák, M. Puk, Hradílek, Javůrek, Váňa.

Krampol – Butabi 4:4

„Věšák nastoupil pouze s jedním hráčem na střídání, takže se nikam nehrnul, poctivě a velmi dobře bránil od své poloviny. My se velmi těžko dostávali do zakončení, natož do šancí. Soupeř hrozil zejména nebezpečnými brejky. My zase více drželi míč a naše branky padaly po krásných kombinačních akcích na jeden dotek. Ztráta dvou bodů v závěru nás mrzí, ale remíza je spravedlivá. Hosté měli pár šancí, navíc třikrát nás zachránila branková konstrukce,“ přiznal brankář Krampolu Denis Jeřábek.

„Do utkání jsme nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání a tomu jsme podřídili i taktiku. Hráli jsme v obranném bloku a snažili jsme se využít chyb soupeře v rozehrávce a kontrovat brejky. To se dařilo vcelku dobře, poločas jsme vyhráli 3:2. V druhé části nám zvolna začaly docházet síly a naše hra už nebyla tak aktivní jako v prvním poločase. Díky zvýšené aktivitě soupeř dokázal vyrovnat a poté se dostat do vedení. V závěru utkání se nám podařilo z trestného kopu vyrovnat. Myslím, že celková remíza je asi spravedlivá, i když pro oba týmy nic neřešící. Naše hráče bych chtěl pochválit za předvedenou hru a obětavost, jelikož všichni měli v nohách zápas velkého zápasu,“ řekl kapitán Butabi Libor Křelina.

Branky: Hošek 2, O. Kesner, Seifert – Hruška 2, Libor Křelina 2. Poločas: 2:3.
Krampol: Jeřábek – Biško, Dvořák, Hošek, M. Kedršt, M. Kesner, O. Kesner, Seifert, Pechar.
Butabi: Dejmek – Jirkovský, Hruška, Lukáš Křelina, Libor Křelina, Kasal.

Další výsledek: Chvaletice – Přelouč 3:5. 

Pořadí: 1. Přelouč 17, 2. Řečany 16, 3. Butabi 12, 4. Borky liga 11, 5. Krampol 10, 6. Kutná Hora 5, 7. Chvaletice 3.
Program 10. kola, sobota: Přelouč – Kutná Hory (17.30), neděle: Krampol – Chvaletice (19.30, Stap bar), Butabi – Řečany (20.30, Stap bar), Borky liga – volno.