„Zápas o přední příčku tabulky jsme s favoritem soutěže na domácí palubovce nezvládli. Tým z Liberce je letošní nováček, který vloni suverénně postoupil a před sezonou oznámil postup do vyšší soutěže. V přípravě dokázal porazit dokonce ligovou futsalovou Spartu Praha," uvedl trenér Kolína Michal Škopek.

Své umění ukazoval Liberec již od začátku. První gól vstřelil v patnácté vteřině.

„Pro nás to byl v podstatě zápas pravdy a hráči na něj byli zdravě namotivováni. Bohužel jsme ho ale začali katastrofálně. Hned v patnácté vteřině utkání po úvodní rozehře přišel o míč Navrátil a hostující útočník prostřelil našeho brankáře. Vzápětí brankář Cincibus váhal s rozehrávkou, rozhodčí tak správně pískl nepřímý trestný kop. Hosté tento kop zahrávali z hranice šesti metrů a dokázali ho proměnit. Byl to pro nás krutý začátek, když jsme ve 4. minutě zápasu prohrávali 0:2," podotkl Škopek.

Hráče Kolína ani tento katastrofální začátek nepoložil. Aktivní hrou postupně skóre vyrovnali.

„Hráli jsme skutečně dobře. Nebojím se říct, že jsme byli lepším týmem. Škoda, že soupeř každou naši chybu dokázal snadno potrestat, což bylo následně vidět ve druhém poločase. Škoda, že v závěru prvního poločasu za stavu 4:4 nedokázal Živný proměnit penaltu po faulu na Slezáka, protože jsme pak ještě dostali gól a vlastně nebyli ve vedení," litoval Škopek.

Liberec se pyšní suverénně nejlepším útokem v soutěži. 
V průměru střílí devět gólů v zápase. V Kolíně tuto hranici ještě překonal. Jednou se do černého trefil také Jiří Štajner. Bývalý hráč Liberce, Sparty nebo reprezentace se na „stará kolena" dal na futsal a i zde ukazuje své umění.

„Hosté v čele se zkušeným Štajnerem nás ve druhém poločase opět se štěstím a po našich chybách dvakrát ztrestali, pak se zavřeli před brankoviště a vyráželi do naší otevřené obrany, kdy snad každou šanci dokázali proměnit. Klukům za předvedený výkon nemůžu nic vytknout. Hráli jsme po celou dobu utkání aktivně a zápas podle vyjádření delegáta měl nadprůměrnou úroveň druhé ligy," konstatoval Michal Škopek.

Zatímco Kolín po porážce klesl na čtvrté místo, Liberec se vyhoupl do čela. O další body bude Kolín bojovat v pátek na půdě druhého týmu Wizards DDM Praha 10 (19.45).

Branky: Seifert 2, Slezák, Navrátil, Živný – Benek 3, Beneš 3, Bína 3, Štajner, Poživil, Mečíř. Poločas: 4:5.
Sestava: Cincibus – Seifert, Hejduk, Šváb, Navrátil, Živný – Slezák, Linhart, Kovařík, Funda, Marek.