Velkým a příjemným překvapením skončil první životní mistrovský halový závod pro juniorku Renatu Vocáskovou. Svěřenkyně Jany Šedinové, která s atletikou začala až před loňskými letními prázdninami, se postavila na start prvního rozběhu na 800 metrů. V něm si vedla výborně a časem 2:16,41 si nejen vylepšila téměř o celé čtyři vteřiny svůj osobní rekord, ale v dramatickém finiši o 15 setin vybojovala čtvrté místo, které jí dávalo alespoň malou naději na postup do nedělního finále. Do něj totiž postoupily vždy první dvě ze tří rozběhů a dále dvě další závodnice s nejrychlejšími časy. A právě kolínská běžkyně byla tou, která se naprosto překvapivě do tohoto finále probojovala, neboť v následných bězích už ji žádná ze soupeřek nedokázala postupovou příčku uzmout.

Hned po ní zaklekla do bloků svého rozběhu na 400 metrů další juniorka, svěřenkyně Ratislava Šediny Helena Jiranová. Hladce si se svými soupeřkami poradila a v čase 55,93 postoupila z prvního místa do nedělního finálového závodu. A protože největší favoritka čtvrtky Jitka Bartoníčková byla ve svém rozběhu diskvalifikována, stala se rázem kolínská sprinterka spolu se Zdeňkou Seidlovou z Vysokého Mýta, která zaběhla v rozběhu ještě o tři desetinky rychleji, největší kandidátkou na nedělní zlato.

Skvěle se vyvedl závod také teprve šestnáctileté dorostenecké tyčkařce Zuzaně Pražákové, která se připravuje s trenérem Boleslavem Paterou a se svým otcem. Ta na první pokus zdolala 330 i 350 cm, a když se napodruhé přenesla i přes 370 cm, vytvořila si nový osobní rekord a vyrovnala kolínský historický rekord žen, který je v držení Anety Moryskové (ta už v dresu USK Praha vybojovala bronz – pozn. red.). Pro Zuzanu to znamenalo vynikající páté místo mezi zcela kompletní českou tyčkařskou špičkou.

A tak jediným, kdo nebyl ze svého vystoupení na halovém šampionátu tak úplně nadšený, byl dálkař Zdeněk Baláček. Ten zakládal pokusem dlouhým jen 636 cm. Ve druhé sérii se sice výrazně zlepšil na 672 cm a dostal se na konec postupové osmičky, ale i přes centimetrové zlepšení v třetí sadě pokusů se postupně propadl na konečné 13. místo.

V neděli pak pokračovali atleti v modrobílém v ještě lepším představení. Nejprve se ve svém prvním životním finále mezi ženami postavila na start běhu na 800 metrů Renata Vocásková. A znovu si dokázala vylepšit osobní maximum, tentokrát na 2:15,60, což vyneslo nejmladší účastnici finálového běhu výborné 7. místo mezi nejlepšími Češkami.

A pak již přišel na řadu závod, který mohl přinést kolínské atletice medaili. Jak se dalo čekat, bylo finále běhu na 400 metrů velkou bitvou dvou závodnic – Heleny Jiranové a Zdeňky Seidlové. Obě dvě v tomto boji dokázaly zaběhnout své osobní maximum a v cíli je dělilo pouhých 15 setin sekundy. Tou, která jako první protnula cílovou čáru, ale byla kolínská juniorka Helena Jiranová! Ta se tak stala čtvrtou kolínskou atletkou ve 114leté historii klubu, která se mohla radovat z titulu české šampiónky mezi ženami! Před ní to dokázaly jen Renata Hoppová, Kateřina Šafránková a Petra Andrejsková. Časem 54,62 s zůstala je 5 setin za kolínským historickým rekordem Veroniky Jelínkové (ta ho ovšem dosáhla na venkovním 400 m dlouhém oválu – pozn. red.). A novopečená mistryně ČR určitě začala zcela vážně pošilhávat i po letním startu na juniorském mistrovství světa v americkém Eugene, kam má ostrý limit 53,95 s!

Tou dobou ale už bojovali ve výškařském sektoru poslední dva kolínští zástupci Jan Vondra a Matyáš Dalecký. A soutěž byla jaksepatří dramatická. Až do výšky 209 cm si skvěle vedl mladší z dvojice, dvacetiletý Matyáš Dalecký, který všechny výšky zdolal na první pokus a držel si vedení v závodě. To Jan Vondra nejprve opravoval na výšce 205 cm a na 209 uspěl až na potřetí. Ale na další výšce 213 cm, kde už bojovala o medaile jen nejlepší čtveřice, se vše otočilo. Na poprvé ji totiž zdolali nejen favorit Jaroslav Bába a také brněnský Martin Heindl, ale také Jan Vondra. A protože Matyáš Dalecký už na této výšce neuspěl, zbylo na něj nepopulární 4. místo, zatímco Jan Vondra vybojoval svou první „velkou" medaili, vzhledem k horšímu zápisu, než měl Heindl, bronzovou.

Šestice Kolíňáků tak předvedla vynikající výkony. Vždyť pět z nich startovalo ve finále a výsledkem byl titul mistryně ČR, bronzová medaile, a po jednom čtvrtém, pátém a sedmém místě! Přitom v poválečné historii dokázali až do roku 1997 získat medaili z šampionátu republiky dospělých jen Antonín Saxa a Jan Štrup. Zato od tohoto roku až do letoška získali kolínští atleti alespoň jeden cenný kov s výjimkou roku 2005 každoročně!