„Tento ročník byl neskutečně vyrovnaný a ještě nějakých pět kol před koncem byl rozdíl mezi druhým a desátým týmem tabulky jen pět bodů. Naštěstí nám právě vyšla důležitá dvě až tři utkání a tím jsme zůstali v popředí tabulky," uvedl trenér Michal Škopek.

Jako nováček jste se dokonce několikrát dostali až na samotný vrchol tabulky. Cítili jste respekt u soupeřů? Vždyť jste jako jeden z mála týmů dokázali porazit první Mladou Boleslav.
Osobně mám vždy respekt k soupeři. Dokonce mi bylo líto Kralup, kterým jsme nadělili 17 gólů. Jak je známo pravidlo, že každý zápas je jiný, tak například právě s Mladou Boleslaví se to potvrdilo. Doma jsme odehráli, proti již v té chvíli vedoucímu celku, naprosto výborné utkání a po zásluze zvítězili, no a naopak v Boleslavi jsme se nesešli v úplně ideální sestavě, zápas odehráli jen v šesti hráčích, takže porážka byla ještě milosrdná.

Skončili jste celkově na čtvrtém místě. Ta samá příčka vám patří i co se týká ofenzivy a defenzivy. Můžete se pochlubit čtvrtým nejlepším útokem a čtvrtou nejlepší obranou. Odrážel se od toho i váš způsob hry?
Teoreticky jsme skončili třetí, ale po přepočtu tabulky na vzájemné zápasy jsme odskočili za Příbram, díky horšímu vzájemnému zápasu, přestože jsme celkově měli asi o deset gólů lepší skóre. Do dnešní doby si utahujeme ze Slezáka (kapitán – pozn. red.), že neproměnil penaltu a ta to rozhodla, protože právě Příbram měla o tu jednu branku lepší skóre ve vzájemném zápasu.

Ve vašem týmu se vystřídala celá řada hráčů. Kdo patřil k oporám a kdo vás naopak zklamal?
Řekl bych, že jsme se celkem hráčsky ustálili. Samozřejmě někdo hrál více a někdo méně. Srdcaři, kteří chodili stále, jsou Jirka Černý, Slezák, Seifert nebo Šváb. Ostatní hráči to berou jako doplněk přes zimní část fotbalové sezony. Je jasné, že pro divizní soutěž případně ještě vyšší je důležité mít již širší hráčskou základnu. Ne každému se zrovna hodí jet v pátek večer do Teplic. Mrzí mě, že  Míša Rejthárek a Kuba Navrátil nechodili úplně pravidelně, neboť oba byli hlavními osobnostmi našich úspěchů.

Lukáš Slezák. To je kapitola sama pro sebe. Kapitán, na jehož výkonu stojí vlastně hra mužstva. Když se daří jemu, daří se týmu a naopak. V právě skončené sezoně mi ale přišlo, že trošku zaostal za svými výkony z předchozích ročníků…
Lukáš je samozřejmě již teď veden v mnoha historických tabulkách krajských a divizních soutěží, které se v rámci soutěží vedou. Je pro nás klíčovým hráčem a když se mu daří, tak je úspěch týmu zaručen.

Dokonce to došlo tak daleko, že jste ho v závěrečných kolech několikrát posadil. Jak to vnímal?
To, že jsem ho poslal na lavičku a střídal, nebo nešel do hry, se stane. Sám ví, proč a kdy to bylo a tato rozhodnutí naprosto respektuje a my je dál neřešíme. Lukáš umí být sebekritický. Co se týče jeho výkonnosti, je důležitá pro nás všechny, ale uvědomte si, že si již na něho dávají týmy pozor a za ty roky je již znám, takže to má mnohdy velmi těžké prosadit se ve hře.

Kolín si jednou v historii zahrál druhou ligu. Je to cíl pro další léta?
Myslím, že bychom hrát druhou ligu mohli. Určitá základna hráčů tady je, především po rozjezdu Okresní ligy. Na druhou ligu však potřebujeme vedle hráčské základny také finanční zázemí a tolik potřebnou sportovní halu.

Opusťme na chvíli Kolín a vraťme se k Okresní lize. V té letos hrálo jedenáct mužstev. Jak jste jako hlavní organizátor spokojený s touto soutěží?
Pro letošní ročník soutěž dostála několika změn a myslím, že jsme ji jako organizátoři zvládli. Máme například nové webové stránky, které budeme dále rozvíjet například o tipovací soutěže, což jistě bude pro hráče a fanoušky zajímavé. Dále se v nich objevují reakce trenérů na zápasy, ale také statistiky.

Soutěž se po polovině rozdělila na dvě části, první a druhou ligu. Bylo to vůbec poprvé ve čtyřleté historii. Jaké na to máte ohlasy?
Ohlasy zatím jen kladné, tak uvidíme, jak se nám bude dařit dál tuto soutěž rozvíjet. Soutěž jsme takto vlastně rozdělili pro výkonnostně vyrovnané celky a bylo to správné rozhodnutí. Vždyť nebylo do posledního kola rozhodnuto o sestupujících a postupujících celcích.

Budete tento model praktikovat i v dalších sezonách?
Pokud se nám opětovně přihlásí všechny týmy a snad ještě nějací nováčkové, tak bychom rádi pokračovali s úrovní 1. a 2. ligy. V budoucnu třeba i s druhou ligou A a B.

Potřetí za čtyři ročníky se z celkového vítězství radoval Věšák Butabi. Nakonec ale do vyšší soutěže opět nepostoupil. Není to škoda? V týmu má skvělé hráče a určitě by se ve vyšší soutěži neztratil…
Určitě by tento tým hrál špici krajského přeboru a možná i výš.

V soutěži bylo určitě několik hráčů, kteří neušli vaší pozornosti. Bude někdo z nich hrát v příští sezoně za Kolín?
Ano, již teď se několik takových zapojilo do týmu SKP Kolín. Třeba Vaněk nebo Živný.

Příjemným zpestřením byla účast Přelouče, na jejichž domácí zápasy chodila víc jak stovka diváků. To je neuvěřitelné číslo, řekl bych i na české poměry. Vy sám jste měl možnost poznat atmosféru. Jaká tedy byla a čemu přičítáte, že do ochozů chodí taková masa lidí?
Kluci to v Přelouči dělají fantasticky. Tisknou dokonce předzápasové letáky. V poločasech svých zápasů dělají dovednostní soutěže atd. Fakt paráda.

Jak jste vy osobně vůbec spokojený s návštěvností na samotných zápasech? Přece jenom za návštěvami z Přelouče dost pokulhávaly…
Možná s tím právě souvisí umístění sportovní haly, která je až v Borkách a ne každý tam zavítá, navíc se mnohdy hraje v pozdních hodinách. Možná být hala ve městě, respektive blíže sídliště, snad by návštěvy na tento sport byly početnější.

A co udělat pro to, aby chodilo víc lidí?
Snad více reklamy, snad více rozvinout Okresní ligu. Nevím, některé věci osobně nedokážu ovlivnit. Podívejte se na českou fotbalovou ligu a pak kamkoli kolem naší republiky, všude narváno. Bohužel musíme přemlouvat nejen fanouška, ale často i hráče. Což je začátek konce!