„Sezonu hodnotím určitě neúspěšně, protože jsme se nedostali do play off. Na druhou stranu jsme sezonu odehráli po dlouhé době v uzavřeném kádru a poslední zápasy již byly celkem kvalitní,“ uvedl trenér Michal Škopek.

Z osmičlenné skupiny postoupily do play off pouze první čtyři týmy. Přišel vám letošní model spravedlivý?

Já osobně jsem byl proti tomuto modelu, protože s tím je následně spojena problematika objednávek hal atd. Na druhou stranu měla být soutěž ještě i pro vyřazené týmy.

Vám patřila po základní části v divizní skupině A předposlední sedmá příčka. Byl to obraz kvality?

Myslím, že výkonnostně jsme nezklamali. S vedoucími celky jsme sehráli vyrovnané partie. Škoda, že jsme je nedokázali vyhrávat. Pět remíz bylo hodně a znamenaly ztráty bodů.

Sice jste skončili na sedmém místě, co se ale týká ofenzivy, brali jste druhou příčku. Ve čtrnácti zápasech jste nastříleli 89 gólů. Víc jich zaznamenal pouze lídr z Turnova (96). To není vůbec špatná vizitka…

Mohla být určitě i lepší, když víme, že se úplně nedařilo našemu nejlepšímu hráči Lukáši Slezákovi, přestože skončil v konečném hodnocení na pátém místě. Lukáš byl také několik zápasu mimo hru kvůli zranění. Další náš kvalitní útočník Matěj Linhart byl skoro celou sezonu pro zranění mimo hru, a to bylo velké oslabení v útočné hře.

Na druhou stranu jste byli druhým nejhorším týmem, co se týká defenzivy, inkasovali jste 94 branek. Byla opravdu defenzivní činnost to, co vás v sezoně trápilo nejvíc?

Myslím, že ne. Vždy rozhodují individuální chyby a ty bohužel přišly v remízových zápasech, které hodně nakonec v součtu bodů rozhodly v náš nepostup.

Kolín měl zastoupení i mezi střelci. Mezi elitní kanonýry patřili Kovařík, který obsadil za devatenáct gólů třetí příčku. Šestý byl s šestnácti trefami Navrátil. Netradičně až třetí příčku v klubovém hodnocení obsadil kapitán Slezák, jenž se trefil čtrnáctkrát. Byly to největší opory mužstva?

Letos se v A týmu objevilo devatenáct hráčů, někteří jen vypomohli z B týmu, bohužel s některými jsme se rozloučili, protože začali dávat přednost jiným aktivitám. Proto je pro mne opora každý, kdo zůstává. Rád bych vyzdvihl Láďu Fundu, sice přibral, ale ve futsale je silnější na míči.

Sezona skončila. Jak se budete připravovat na tu další?

Chci oslovit nové hráče, kteří se objevili a dozráli v okresní lize. Například Pánka a Fejla, zbytek týmu ví, o co hraje.

Do svého konce došla i Okresní futsalová liga, kterou jste založil. Jak jste spokojený s právě skončeným ročníkem?

Okresní liga je velmi oblíbená a především v regionu Chvaletic a Přelouče nabírá na prestiži. Škoda, že zde na Kolínsku během tří let skončilo několik týmů, protože lidi nemají zájem o nic. Jistě by o tom mohl hovořit Jirka Gač s jeho Realem, nebo Libor Křelina s týmem Věšák Butabi. Oba týmy soutěž vyhrály, patřily mezi favority, ale nescházejí se a na výkonnosti je to znát.

Futsal bude mít nyní dlouhou pauzu. Vy osobně si ale moc neodpočinete. Za pár dnů začínají okresní fotbalové soutěže. Vy trénujete Býchory. Jak jste na jarní sezonu připraveni?

Pro mě ještě futsal nekončí. Čekají mě dva krajské turnaje v soutěži Veteránského futsalu a možná postup na mistrovství ČR v této soutěži. Zde to však bude také záležet na tom, jak se mi podaří poskládat tým. Ve velkém fotbale již měsíc trénujeme a nyní začaly přátelské zápasy. Bohužel nám odešel útočník Štěpán Váňa, kterého jsem si přivedl z Týnce ze třetí třídy a nyní bude oporou Velimi. Sportovně mu v Býchorech přejeme, i když je to pro nás oslabení s přihlédnutím na naši pozici v tabulce.

Jaké cíle si s Býchory dáváte?

Kádr jinak zůstal beze změn. Ještě bych rád přivedl náhradu za Váňu, ale uvidíme, jestli osloveného hráče přemluvíme. Je to těžké.

Jste známý také tím, že se účastníte závodů plachetnic. Byl jste v poslední době někde, nebo se chystáte?

Na závod, respektive regatu, se chystám v květnu, ale před čtrnácti dny jsem se vrátil ze své první přeplavby Atlantiku, kde jsem byl kapitán. V minulosti jsem byl jen jako člen posádky. Byla v podobě poznávací plavby z Kanárských ostrovů na Madeiru a zpět. V přepočtu na kilometry jsme upluli víc než tisíc kilometrů.

Jachty, moře, pláže. Takhle si každý představuje ideální dovolenou. Doporučujete?

Pláže rozhodně ne. Davy lidí, to mi vadí, takže jen ta loď s dobrou partou, kde je pořád sranda a pohoda. Nebo sami s přítelkyní, která právě měla na oceánu svoji premiéru.

Jedním z nejznámějším závodů na světe je ten ze Sydney do Hobartu. Neláká vás?

To je jasný, dostat takovou nabídku… Určitě by to byl zážitek.