V roce 1998 bylo v župě (KO + KH + NB) 12 týmů v první lize a 8 týmů v druhé lize. Postupně se přihlašovaly další týmy a v roce 2000 už byly ligy tři. V současné době je ve středních Čechách asi 240 týmů.

„Myslím, že jsme byli u zrodu kolínských šipek v roce 1997 právě my – ŠK Střelky Veltruby, WooDoo Tři Dvory a Kosako Konárovice. Později v druhé organizaci stojí za zmínku určitě týmy jako Sklerotici Kolín a ÚJŠ Červené Pečky,“ zavzpomínal na začátky jeden z nejúspěšnějších hráčů Jiří Zápotocký.

Stejně jako vznikaly nové týmy, přicházeli i hráči. „Na začátku to byly desítky a v republice stovky. Nyní jsou to v republice tisíce. Jen ve Středočeském kraji je to kolem dvou tisíc hráčů,“ vypočítal Jiří Zápotocký.

Právě on se stal jedním z nejúspěšnějších hráčů v historii. Největší hvězdou Kolínska je Jiří Moravec z Cerhenic, který každým rokem končí v TOP 10 Českého poháru a nepřetržitě se drží v TOP 24 RGP. Další, kteří na turnajích budí respekt, jsou Jan Doležal, Jiří Oupický, Martin Šafránek (všichni Korunky Kolín), nebo Petr Lexa (Žraloci Cerhenice).

Šipky na okrese se hrají snad v každé vesnici. V Kolíně je největší šipková herna Dartsaréna U Jána (na Boubíně), kde má šest týmů domácí zázemí. V herně je deset terčů a hrají se zde od 19 hodin třikrát týdně turnaje (út + čt + pá).

Historicky nejúspěšnější týmy Kolínska jsou Žraloci Cerhenice – bývalý účastník Superligy, nyní Extraliga, ŠK Střelky Veltruby – dlouholetý účastník Extraligy, Viktoria Radim, Korunky Kolín – Extraliga.

Šipky se dělí na klasické – steely a elektronické – softy, ty jsou nejrozšířenější.