Na startovní čáře se totiž, kvůli ne zcela bezpečné době pod dohledem ozbrojených policistů, tísnilo 301 běžců a běžkyň, což je pouze o 5 méně, než při loňském rekordním ročníku.

Na trati jak v kategorii mužů, tak žen znovu dominovali běžci domácího Sokola Kolín – atletika. Poprvé v životě se stal vítězem tříkilometrového běhu vedoucího lesoparkem Borky juniorský svěřenec trenéra Ivana Kargera Jiří Křeček. Ten se jako jediný dokázal vypořádat s tratí v čase pod deset minut za 9:55 minut.

Za ním doběhl Jan Šedina (10:02) a na třetí místo se finišem na dráze stadiónu probojoval z páté příčky další kolínský junior Martin Coubal (10:04). O pouhou vteřinu zpět obsadil čtvrtou příčku Milan Římal, pátý doběhl Luboš Herel (LESK Kolín – 10:11) a šestý skončil další domácí běžec Pavel Till (10:31).

Mezi ženami zvítězila letošní juniorská mistryně České republiky v běhu na 2000 metrů překážek Martina Šuková (11:38), před další juniorskou mistryní republiky, tentokrát v triatlonu, Eliškou Zelenou (11:57) a Petrou Sotonovou ze SRTG Kolín (11:59).

Jen dvě sekundy za ní doběhla dorostenecká atletka Kateřina Doudová před Ivou Kroužilovou (12:51) a domácí žákyní Natálií Pleskačovou (12:52).
Svou neskutečnou šňůru natáhl kolínský Stanislav Plešinger, který absolvoval Silvestrovský kros už po sedmapadesáté a zúčastnil se tedy všech dosavadních ročníků!

(Jiří Tuček)