Ačkoli řada závodníků se přišla opravdu jen zdravě proběhnout, na 3 kilometry dlouhé trati se odehrávaly také tvrdé souboje nejen o umístění, ale také s vlastními časy z předchozích let.

Čelo závodu ovládli dva současně nejlepší kolínští běžci. V závěru jasně dominoval Milan Janoušek (9:37), který tak předčil Zdeňka Hejduka (9:50). Na třetím místě pak doběhl Robert Čepek z pražského Olympu (10:09), který se stal zároveň vítězem kategorie nad 40 let. Třetí v hlavní kategorii tak doběhl Jakub Zajíc z Opavy (10:20).

Vítězem kategorie nad 50 let se stal Jaroslav Říha z Týnce nad Labem (12:37), ale ještě rychlejší byl vítěz kategorie nad 60 let Karel Kunášek z Čáslavi (12:34). Kategorii sedmdesátníků vyhrál domácí Stanislav Plešinger (17:53).

Závod žen patřil tentokrát mladým. Nejrychlejší na trati byla při svém posledním závodě v žákovské kategorii Barbora Janůrková ze Sokola Kolín-atletika (13:17) před Kamilou Věchtovou z Čáslavi (13:20) a ještě mladší žákyní domácí Kateřinou Tuzarovou (13:37).