Organizátoři na základě zkušeností z jiných kolínských běhů v roce 2013 avizovali, že by se na start mohly poprvé v dlouhé historii postavit i dvě stovky závodníků. Nakonec jich bylo ještě více a s tříkilometrovou tratí vedoucí kolínským lesoparkem se popasovalo přesně 218 běžců a běžkyň.

Závod na špici ovládli kolínští atleti. V kvalitním čase zvítězil Milan Janoušek (9:30), který o čtvrt minuty předčil Jakuba Rychlíka (9:45), třetí místo pak těsně uhájil Matouš Franc (9:49) před Janem Šedinou (9:51), pátý doběhl Milan Římal (10:09).

Mezi ženami dominovala Helena Penfold (12:39), která žije v Anglii a na Silvestrovský běh si tradičně odskakuje při vánoční návštěvě svého rodiště, druhé místo vybojovala Radka Kubištová (12:52) a třetí doběhla kolínská dorostenka Barbora Janůrková (13:02).

Ve veteránských kategoriích místa na stupních vítězů vybojovali Luboš Herel (10:40), Jan Kotyk (10:44) a Petr Kubišta (11:35) v kategorii nad 40 let, Roman Lang (11:53), Miroslav Červenka (12:36) a Petr Šedina (13:33) v kategorii nad 50 let, Jaroslav Říha (12:39), Jan Fiala (12:59) a Zdeněk Konývka (13:37) mezi muži nad 60 let a konečně Jaromír Snížek (16:18), Miloš Loužecký (19:01) a účastník všech 54 dosavadních ročníků Stanislav Plešinger (19:17) v nejstarší kategorii nad 70 let.

Silvestrovský běh ale není ani tak závodem v tom pravém slova smyslu, jako spíše sportovním rozloučením s odcházejícím rokem. A to se v případě 54. ročníku dokonale podařilo.