V průběhu celé sezony předváděli skvělé výkony kadeti kolínského týmu Remerx – Merida – Team. Jakub Schierl suverénně ovládl celkové hodnocení poháru, když zvítězil v deseti závodech z dvanácti a svůj úspěch korunoval právě v Mladé Boleslavi ziskem mistrovského titulu. „Tento výjimečný double se nepodařil žádnému jinému závodníkovi. Navíc si vysloužil i pozvánku na reprezentační soustředění a společně 
s vybranými juniory odstartuje v Kolíně do mistrovského závodu dospělých," uvedl manažer stáje Jan Slavíček.

O síle kadetské skupiny svědčí fakt, že v soutěži družstev rovněž vystoupali na nejvyšší stupeň. Zásluhu na tomto úspěchu, kromě Schierla, mají Tomáš Dudek a Alvin Tomášek, kteří kvalitními výkony v celé sezoně výrazně přispěli k vítězné sumě pohárových bodů.

Juniorští týmoví kolegové kadetů v mistrovském závodě na výrazný úspěch nedosáhli.

Michael Zeťák, nejlepší 
z nich, obsadil desáté místo. Navzdory tomu vybojovali kolínští závodníci třetí příčku v pořadí družstev. „V konečném důsledku stojí za vyzdvihnutí vyrovnanost skupiny a výkony zmíněného Zeťáka, který byl schopen se 
v průběhu sezony pohybovat i mezi nejlepšími pěti závodníky," podotkl Jan Slavíček.
Kvality ukázal také prvním rokem junior Šimon Vaníček, který se prosadil do reprezentačního výběru a rovněž se představí 9. ledna v Kolíně na mistrovství republiky dospělých.

„Šimon Vaníček s kolegy Kryštofem Solařem a Ondřejem Hátlem budou tvořit základ velmi silného týmu pro příští cyklokrosovou sezonu, který doplní úspěšní kadeti Schierl s Tomáškem," řekl Slavíček.

Na druhém místě mezi družstvy figurují ženy kolínského týmu. Velmi solidně se vedle Venduly Kuntové a Eleny Vaníčkové zapracovává prvním rokem juniorka Lucie Krupová. „Její potenciál by se měl výrazně projevit už v nadcházející sezoně horských kol," myslí si Slavíček.

Ženy svůj mistrovský závod v cyklokrosu odstartují rovněž 9. ledna v Kolíně.

V závodě mužů Elite bojoval Tomáš Paprstka o zisk dalších bodů, které by pojistily jeho průběžné vedení v seriálu. Do souboje o medaile vinou prodělané nemoci tentokrát nezasáhl, ale díky šestému místu si stále udržuje dostatečný náskok na čele domácího žebříčku. „Na republikovém šampionátu budou jeho ambice jistě velmi vysoko. Uhájit vítězství v konečném pořadí Toi Toi Cupu a pokusit se získat mistrovskou medaili, případně se obléknout do dresu mistra České republiky," konstatoval Jan Slavíček.

Paprstka spolu s Filipem Eberlem, Štěpánem Schubertem a Lukášem Kuntem vedou průběžné pořadí družstev.

(Ondřej Kalaš)