„Přestože jsme ve Slaném prohráli, jsem s přístupem hráčů a jejich výkonem celkem spokojen. Hrálo se velmi kvalitní utkání s útočnými akcemi na obou stranách," uvedl trenér Kolína Michal Škopek.

V 6. minutě jsme se ujali vedení Lukášem Slezákem, ale brzy domácí otočili. Nejprve tečovanou střelou po rohovém kopu a pak dalším šťastným gólem. Do konce poločasu jsme dokázali tentokrát otočit my, ale domácí opět asi po minutě po chybě v rozehře srovnali," popsal klíčové situace první půle Michal Škopek.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Důrazné utkání pokračovalo.

„Bohužel jsme dostali dva slepené góly, ale díky trestným kopům Živného jsme srovnali a byli lepším týmem. Vypadalo to na remízu, která by pro oba týmy byla asi spravedlivá, ale přišla chyba a domácí útočník se dokázal svým důrazem prosadit přes naše hráče a střelou dal na 6:5," podotkl Škopek.

Zápas v závěru gradoval. Domácí měli již sedm akumulovaných faulů a každý další faul by znamenal trestný kop a možné vyrovnání.

„Přistoupili jsme ke hře power – play, tedy bez brankáře. Zamkli domácí před šestku a snažili se o drama. Jenže pak zaúřadovali do té doby naprosto perfektně pískající rozhodčí. Nejdříve přehlédli faul na pronikajícího Živného a pak ještě dokonce nechali průběh hry pokračovat po jasném faulu pět vteřin do konce zápasu na Fundu, to domácí hráč využil a navýšil do prázdné branky. Rozhodčí dostali sprchu kritiky, ale nás to stálo dvě žluté karty a ztrátu bodu," posteskl si Michal Škopek.

Kolín po porážce klesl na deváté místo tabulky. Další duel hraje v neděli 8. ledna na půdě čtvrtého Turnova.

Branky: Živný 2, Slezák, Seifert, Kotek. Poločas: 3:3.
Sestava: Kašpar – Seifert, Funda, Kotek – Slezák, Živný, Kovařík.