Týmy byly rozděleny do dvou skupin po šesti a do vyřazovacích bojů postupovaly vždy jen čtyři nejlepší. Obě skupiny byly zamotané a rozuzlení přinesly až jejich poslední zápasy. V obou případech rozhodoval o prvním místě při rovnosti bodů až lepší vzájemný zápas.

Ve skupině A se z prvního místa radovali Myšáci-Lachtani ze Sán, které doprovodili do čtvrtfinále Švábi, Polepáci a Předsedovy Děti. Ve skupině B byli nakonec šťastnější Vokežumpy před Přeraženými Hokejkami. Dalšími postupujícími byli Vypelichaný Vlci a nestárnoucí legendy z JMT Tatra.

Čtvrtfinálové zápasy přinesly parádní podívanou plnou nasazení a skvělých brankářských zákroků. V prvním zápase Myšáci-Lachtani potvrdili svou pozici ze základní skupiny a poradili si 6:3 s JMT Tatra. Jistým krokem do semifinále též vkročili obhájci titulu Vokežumpy po výhře 2:0 nad týmem Předsedovy Děti. Polepáci svedli ve čtvrtfinále vyrovnanou bitvu s mladým týmem Přeražené Hokejky a nakonec se radovali z postupu po výsledku 2:1. Největší překvapení čtvrtfinále se ovšem konalo na úkor Švábů. Domácí tým Vypelichaných Vlků obětavým výkonem a i přes místy drtivý tlak soupeře postoupil po výsledku 1:0. Tým prošpikovaný hráči s hokejbalovými zkušenostmi jednoznačně ztroskotal na brankáři Vlků Honzovi Slepánkovi, který předvedl několik zákroků přesahujících amatérskou úroveň, což diváci dokázali ocenit bouřlivým potleskem.

V prvním semifinále se utkali Polepáci a Myšáci-Lachtani. Polepáci potvrdili vzrůstající herní pohodu a zvítězili 2:0. To vedlejší derby dlouhodobých rivalů Vypelichaných Vlků a několikanásobných šampionů Vokežump přinesl rozuzlení až v prodloužení, kdy po důrazné hře před brankovištěm rozhodl utkání lobem „šedý Vlk" Petr Straňák v poměru 2:1.

Vyrovnaný zápas o 3. místo mezi týmy Vokežumpy a Myšáci-Lachtani dospěl až do samostatných nájezdů, kde excelovali oba brankáři. Rozhodnutí přinesl až chladnokrevný nájezd Jakuba Havrilka, který znamenal konečný výsledek 2:1.

Finálový duel měl dvě významné osobnosti. Byli to František Suchánek a Viktor Souček z Polepáků. Prvně jmenovaný vstřelil dvě branky a druhý likvidoval jednu nebezpečnou střelu Vypelichaných Vlků za druhou. První branku vstřelili Polepáci, kdy Suchánek vymetl všechny pavouky z pravé šibenice. Zahanbit se ovšem nenechal Straňák, který prostřelil vše před sebou a Souček neměl šanci. Vše již směřovalo k prodloužení, kdy Suchánek atakován jedním z Vlků objel branku a chytře zkusil nahodit míček do brankoviště, čímž překvapil brankáře a se štěstím docílil rozhodující branky. Gól padl jen pět vteřin před koncem a bylo to pro Vlky tzv. boxerské K.O. Na jedné straně byla k vidění veliká radost Polepáků z premiérového titulu a na straně druhé smutek Vypelichaných Vlků z dalšího promarněného pokusu o zlatý zápis na putovní pohár.

Nejlepším brankářem byl pořadateli po zásluze vyhlášen Viktor Souček z Polepáků a nejlepším střelcem dělostřelec Martin Meloun 
z Myšáků-Lachtanů, který zaznamenal devět branek.

„Letošní ročník hodnotíme jako nejvydařenější v jeho historii. Vyšlo parádní počasí a tímto děkujeme všem hráčům za rekordní účast a fair-play hru," řekl jeden z organizátorů Josef Kadeřábek.

„Dále chci poděkovat starostovi obce panu Kašparovi za rekonstrukci oplocení kurtů, která je pro náš turnaj přímo ideální," dodal.

„Nejdůležitější je, že se turnaj obešel bez zranění a jemné šrámy či šarvátky byly vyřešeny přátelskými panáčky zelené při večerním náročném posezení v místní hospůdce. Již nyní se velice těšíme na příští ročník a jako vždy máme v hlavě určitá vylepšení. Největší odměnou je pro nás to, když slyšíme, že se na náš turnaj týmy každoročně těší," uzavřel Josef Kadeřábek.

Pořadí: 1. Polepáci, 2. HBC Vypelichaný Vlci, 3. Vokežumpy, 4. Myšáci – Lachtani Sány, 5. Švábi, 6. HC Přeražený Hokejky, 7. Předsedovy Děti, 8. JMT Tatra, 9. HC Pizizub, 10. Pacienti, 11. Krvaví Bizoni, 12. Hráďo.

(Petr Malý)