„Jsem moc rád, že jsem vyhrál, protože to není jednoduchá soutěž,“ přiznal Michal Řípa.

Na druhého v pořadí jste měl náskok 6 bodů. Kdy jste začal věřit tomu, že můžete vyhrát?
Od sedmého nebo osmého kola jsem začal věřit, že by to mohlo vyjít. Ale nejvíce jsem začal věřit, když jsem získal náskok dvanáct bodů. To jsem si říkal, že bych to opravdu mohl dotáhnout k celkovému vítězství. No, a ve finále se to povedlo.

Vaše vítězství je asi zasloužené, vždyť jste od pátého kola vedl a už před sebe nikoho nepustil…
Nechci, aby to vyznělo namyšleně, ale když se mi povedlo získat nejvíc bodů, tak bych taky souhlasil, že je to asi zasloužené (smích).

Bydlíte v Bylanech, třetí skončil Petr Nouzák, který je ze stejné obce jako vy. Špičkovali jste se během soutěže?
Na začátku soutěžního ročníku jsem si všiml, že se přihlásil, protože se přihlásil i jeho starší bratr Jakub a Petr od prvních kol na tom byl lépe než Kuba. A vlastně na začátku jsme se vůbec nešpičkovali. Ke konci soutěže jsme si ale spíš oba začali fandit, abychom byli na stupních vítězů a celkem dost jsme probírali výsledky každého kola, kdo a jak s kým hrál.

Letošní ročník patřil jednoznačně vám. Se svými kamarády jste vyhrál i soutěž týmů. Co říkáte na tuto novinku a kteří hráči byli ve vítězném týmu?
Přišlo mi to jako hezké oživení soutěže, protože jsme věděli o dvou týmech, kdo v jakém je, a tak jsme se o to více hecovali. V našem super vítězném týmu byl bratranec František Řípa, Jirka Pospíchal a Jirka Psutka.

Dlouhodobě hrajete soutěž ve společnosti kamarádů z liblického fotbalu, kde ještě aktivně hrajete. Dokonce zde máte i vlastní soutěž. Objasněte, o co přesně jde?
V naší soutěži jde hlavně o to, abychom se neumístili na příčkách, které zaručují placení občerstvení pro ostatní tipéry. To znamená neskončit na posledních třech místech.

Co se vám na Tip lize líbí a proč by ji podle vás měli hrát další hráči?
Líbí se mi, že můžu tipovat amatérskou soutěž a poměřit se v tipování s kamarády. Jinak kvůli cenám bych ji nehrál. Pro získání nových hráčů by bylo asi potřeba zatraktivnit ceny.

Vyhrál jste sud piva. To není špatná cena na oslavu vítězství…
Jelikož hrajeme fotbal pro radost a pivo je s tím spojené, tak jsem určitě alespoň za tento druh odměny rád.

Změnil byste něco na Tip lize?
Jediné, co mě napadá, že bych zapojil například celkového vítěze s výběrem zápasů v tiketech na jednotlivá kola.

Jak dlouho Tip ligu hrajete?
Myslím, že šest let.

Přiblížíte vaše úspěchy za tyto roky?
Letos se mi podařilo vyhrát celkově Tip ligu již podruhé. Ještě se mi podařilo vyhrát pár dílčích kol.

Statistika

Jednotlivci: 1. Michal Řípa (Bylany) 124 bodů, 2. Jan Kubín (Bečváry) 118, 3. Petr Nouzák (Bylany) 15.
Družstva: 1. Defenzivní ofenziva 400, 2. Pobřeží kocoviny 379, 3. Octoberfest 373, 4. Pačesáci 353, 5. H+S 342, 6. Apoel 314.
Sběrná místa: 1. Restaurace Barborka Kolín 295, 2. Hospoda na Pašince 79.