„Jelikož jsem zatím v životě doposud v žádné dlouhodobé individuální soutěži nikdy nic nevyhrál, tak jsem velice potěšen z celkového vítězství. Zvláště, když jsem mohl vyhrát soudek piva a poukazy k sázení, které určitě pěkně zhodnotím a následně to pěkně s kamarády oslavíme," řekl s úsměvem Michal Řípa.

Kdy jste začal tušit, že by to mohlo vyjít?
Určitě to nebylo hned od prvního kola. Asi mi to ani nebudete věřit, ale asi tak od pátého či šestého kola, kde jsem se dostal na průběžné první místo a měl jsem průměrně kolem jedenácti bodů na kolo, tak jsem si říkal, že by to byla velká škoda to zkazit a pomaličku a tajně jsem začal věřit, že by to mohlo vyjít. No a nakonec z toho bylo až do konce soutěže pěkné drama, protože jsem pořád dotahoval ztrátu tří bodů. A až v jedenáctém kole jsem tomu reálně věřil, že to urvu, protože to jsem konečně o tři body vedl a pak se mi v každém dalším kole podařilo nějaký ten bod přidat a první místo si pohlídat.

Jste z Bylan, ale hrajete fotbal za Liblice. Z tohoto klubu je vás víc, co soutěží? Jak to mezi sebou prožíváte?
Ano, z tohoto klubu je nás víc, co soutěží. Spousta kluků se umístila v horních patrech tabulky. Já jsem moc rád, že jsem se letos mohl vyhnout bojům o to, kdo bude letos platit kýtu (smích). Takže mezi sebou to fakt hodně prožíváme (smích). Také jsem rád, že z této naší skupiny jsem druhý člověk, co tuto soutěž vyhrál, protože podzimní část od nás soutěž celkově vyhrál Radek Lanc.

Liblice v prvním roce v I. B třídě skončily v horních patrech. Jak hodnotíte právě skončený ročník?
Já za sebe hodnotím náš první ročník v I. B třídě pozitivně. Určitě jsme všichni rádi, že budeme pokračovat opět v této soutěži, i když všichni víme, že ne každý zápas byl povedený, protože to často bylo jako na houpačce – jednou dobře, jednou špatně. Také jsem rád, že i v pár zápasech jsem dostal na pár minut také důvěru a mohl jsem si tuto soutěž vyzkoušet.

Co se vám na soutěži líbí a co byste třeba vylepšil?
Líbí se mi, že můžu sázet na kluby, na které bych si normálně jinak nevsadil, protože struktura soutěže je jasně daná a od toho se pak porovnává, kdo jak na tom je. Momentálně mě nenapadá, co bych zde vylepšil. Možná bych v budoucnu zkusil nějak zapojit nějakého tipéra, třeba vítěze kola, aby se podílel na sestavování tiketu nějakým zápasem.