Sparťanky, které v minulém kole uhrály doma skvělý výsledek a hned tři její hráčky se dostaly do sestavy kola, se před začátkem utkání ocitly v roli hostujících hráček, což způsobilo jejich mírnou dezorientaci při nástupu na dráhy. Tentokrát byl totiž domácím týmem , na kuželně v Kutné Hoře, Kolín.

KK Kolín B – TJ Sparta Kutná Hora C 7:1 (2619:2519)

„Soupeřky rozdělily do každé lajny po jedné hráčce, které se prosadily do sestavy uplynulého kola, čímž na nás vytvořily lehký psychologický tlak,“ sdělil své pocity před začátkem utkání vedoucí Kolína Dalibor Mierva.

„Do první lajny jsme nasadili dvojici s nejnižším věkovým průměrem . Dorostenec Vachta dokázal stáhnout náskok 46 kuželek z první dráhy na přijatelných 19. Vacek po remíze z první dráhy zabojoval a dokázal zvítězit o 17 kuželek. Po první lajně tedy byl stav nerozhodný 1:1 na pomocné body a Hora vedla o 2 kuželky,“ doplnil Mierva.

„Cílem druhé lajny bylo uhrát další pomocný bod a v ideálním případě jít do vedení na kuželky,“ sdělil aktuálně nejlepší hráč kolínského družstva Roman Weiss.

V prostřední části se junior Mensatoris popasoval s nejlepší hráčkou minulého kola. Po první dráze a druhých plných prohrával o 15 kuželek a vše měla rozhodnout dorážka. Předposledním hodem potřeboval dorazit kuželku a posledním hodem musel porazit nejméně 6 kuželek To se mu povedlo a o 1 kuželku zvítězil. Souběžně hrající Hetcl si jako doposud jediný hráč Kolína do druhé půle přenesl náskok v kuželkách, který po změně drah udržoval a zvítězil o 12 kuželek. Po dvou třetinách utkání Kolín vedl 3:1 na pomocné body a o 11 kuželek.

„Výhra Mensatorise byla pro soupeřky nepříjemným překvapením a nám pomohla získat psychologickou výhodu. Navíc jsme měli v poslední lajně naše aktuálně nejlepší hráče,“ dodal mezinárodní rozhodčí Hetcl.

A jeho slova potvrdili kolínští dotahováci Weiss s Miervou, kteří od prvních hodů dávali jasně najevo, že nehodlají připustit žádné drama. Své soupeřky s přehledem porazili a v součtu je předčili o rovných 89 kuželek. Společně se svými spoluhráči zaokrouhlili celkový rozdíl v kuželkách na, jak se říká v kuželkářské latině, „hundrt“.

„Podzimní část soutěže jsme zakončili se ziskem 8 bodů na 7. místě a na bronzovou příčku máme ztrátu čtyř bodů, takže máme do jarních odvet o motivaci postaráno,“ zhodnotil Mierva polovinu odehraného ročníku.

„Kutnohorská kuželna, kde hrajeme po ztrátě našeho kolínského sportoviště na „domácích“ drahách, je pro nás stále trochu cizí a v trénincích i zápasech si na ně zvykáme, což se projevilo ztrátami v úvodu sezony. Jsem ale velmi potěšen tím, že se naši mládežníci dobře adaptují na soutěž dospělých a jsou příslibem do budoucnosti.“

Sestava a výkony Kolína: Vachta 428 (-19), Vacek 434 (+17), Mensatoris 437 (+1), Hetcl 441 (+12), Weiss 442 (+32), Mierva 437 (+57).

(Pavel Holoubek)