„Po nepříliš vydařeném závodě v Praze vezeme z Krkonoš osm medailí, dařilo se téměř všem kategoriím, od elity až po žáky," mohl konstatovat manažer týmu Jan Slavíček.

V elitní kategorii měl Kolín hned tři zástupce v první desítce a k absolutní spokojenosti chyběl jen kousíček. „Tomáš Paprstka dojel čtvrtý, Filip Eberl sedmý a Pavel Skalický osmý. Je vidět vzestup výkonnosti a věřím, že bude pokračovat hlavně na mistrovství republiky v Kutné Hoře," dodal Jan Slavíček.

Pozadu nezůstaly ani ženy, které zajely nejlepší letošní závod a 1. a 3. místem Vendula Kuntová a Elena Vaníčková ovládly kategorii do 23 let.

Jediným slabším článkem byli junioři, kdy Jaroslav Vojíř po rozpačitém startu dojel osmý, Lukáš Kunt závod nedokončil a bude se soustředit na silnici.

Rozjeli se ale kadeti a Šimon Vaníček stříbrnou pozicí konečně dokázal, že patří mezi nejlepší v republice, stejně jako Kryštof Solař, který ovládl sprinty a v cross country dojel pátý. Navíc kadetka Lucie Krupová si dojela pro bronz a i ona bude velkou posilou týmu.

Největší letošní jistotou je pak žák Tomáš Dudek, který stejně jako v Praze zvítězil a 
s kombinací stříbro, zlato, zlato suverénně vede celý Český pohár.

Úspěchem skončil pohárový závod v Peci i po stránce pořadatelské. „Všechno nám sedlo. Sešla se velmi dobrá konkurence, přálo počasí, mezinárodní komisař neměl žádné připomínky, takže absolutní spokojenost," shrnul celý víkend Jan Slavíček.

Závodem ale pobyt v Krkonoších neskončil. Část týmu na český pohár navázala soustředěním, v jehož rámci absolvovala i trasu silničního Krakonošova cyklomaratonu, jehož 2. ročník se bude konat 1. srpna.