Český Brod - Vsetín: 6:4

Český Brod už málem bodoval na půdě Vsetína. „Hodně to ten zápas připomínalo,“ mínil českobrodský Jan Cmíral.

První bod domácím zajistila výhra už v první dvojici. „Dostali jsme se do vedení vcelku lehce,“ řekl Cmíral. Druhý deblový souboj ale pro domácí už nevyzněl a Vsetín tak srovnal.

Trojky také skončily vyrovnaně. Českobrodští sice nejdříve šli do vedení. „Zahráli výborně v útoku, nekazili,“ hodnotil počínání svých spoluhráčů Cmíral. Druhá trojice ale na soupeře ze Vsetína už nestačila. Stav tak byl opět vyrovnaný.

Utkání bylo jako na houpačce a tak se domácí dostali opět do vedení. „Ve vložené dvojici jsme vyhráli docela lehce,“ podotkl Jan Cmíral. Souboj jednotlivců ale opět znamenal body pro Vsetín. Českobrodský Marek Vedral si přitom vedl velmi dobře. „Bohužel ve třetím setu za stavu 9:9 risknul podání a to šlo o pár centimetrů do autu,“ prozradil Cmíral. Bylo tedy znovu srovnáno.

„Pak přišel zlomový moment,“ usmíval se českobrodský Jan Cmíral. Obě následné trojice totiž domácí vyhráli a dostali se tak rázem do vedení 5:3. „V tu chvíli jsme měli bod jasný,“ podotkl Cmíral. Hosté si ale chtěli odvézt z Brodu alespoň bod a věřili stále v remízu.

Úplně nemožné to nebylo. Dvojice Kaděra s Vedralem totiž neuspěla a Vsetín tak snížil. Pak ale Český Brod rozhodl. „Tomáš Cibulka s Martinem Janíkem uzavřeli proti slabší dvojici hostů,“ radoval se Cmíral.

Výhra ale pro domácí nic neřešila. Místa pro play-out byla totiž jasná už před tímto extraligovým kolem. „Výhra je pro nás důležitá hlavně z psychologického hlediska,“ přemítal českobrodský Jan Cmíral.

Český Brod tak v boji o záchranu čeká Žatec.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Janík, Kaděra, Petřina, Sachl, Sýkora, Vedral, Vokáč

Martin Šnajdr