„Do páté minuty bylo utkání vyrovnané, ale potom byl na hřišti pouze jeden tým, a to ten domácí. My jsme přijeli s určitým obranným záměrem, kdy jsme chtěli vytlačit soupeře z vymezeného území, což se nám nepovedlo. Z tohoto prostoru dal skoro padesát bodů při úspěšnosti 67 procent, což je naše velmi špatná vizitka. To, co jsme chtěli hrát, jsme neplnili, proto jsme obdrželi devadesát bodů. Velké pozitivum pro nás je, že kluci nesložili po třech čtvrtinách zbraně a poslední část jsme vyhráli, za což jsem rád, a je to takové naše dílčí vítězství při vědomí, že jinak byl domácí tým na palubovce pánem,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Prvních patnáct minut předváděli velmi dobrou hru, hlavně na obranné polovině a dovolili Kolínu jen dvacet bodů. Jenže posledních pět minut poločasu jsme polevili v koncentraci, nebránili, netlačili na hráče s míčem, všude jsme byli pozdě a v těchto pěti minutách jsme dostali dalších dvacet bodů. Do šatny jsme tak odcházeli „pouze“ s jedenáctibodovým náskokem. Ve třetí čtvrtině jsme zase trochu přitlačili, běhali do protiútoků a 34 vstřelených bodů tu bylo výborné číslo. Za to, co se stalo v poslední čtvrtině, se ale musím omluvit našim fanouškům, protože to bylo opravdu trapné. Kredit si zaslouží Kolín, který na rozdíl od nás chtěl hrát až do konce,“ řekl trenér Svitav Lukáš Pivoda.

Konečný výsledek je trochu zavádějící. Utkání totiž chyběla pořádná zápletka. Kolín sice na začátku držel menší vedení (13:14), pak však přišly ztráty, Svitavy jedenácti body v řadě obrátily nepříznivý vývoj na svojí stranu a vedení už nepustily. Náskok ještě navyšovaly. Na konci třetí čtvrtiny byl více než dvacetibodový. Kolín se částečně vzpamatoval ve čtvrté části, to už ale bylo pozdě. Nakonec prohrál o deset bodů.

„Byl to těžký zápas, který jsme prohráli o deset bodů, kvůli soupeřovu útočnému doskoku,“ podotkl Pawel Krefft, nejlepší střelec Kolína.

„Pochvalu si snad zasloužíme za třetí čtvrtinu, jinak to byla bída. I když jsme dali 91 bodů, tak výkon nebyl z naší strany rozhodně optimální a do dalších zápasů se musíme zlepšit, protože jinak bychom na nějaké medailové pozice nemohli pomýšlet,“ zdůraznil rozehrávač Svitav a bývalý hráč Kolína Roman Marko.

Nejvyšší soutěž má nyní reprezentační přestávku. K dalšímu utkání nastoupí Kolín v sobotu 7. prosince. Od 18 hodin se představí v Opavě.

„Teď máme dva týdny na to zapracovat na naší obraně. Stále na ní pracujeme. Doufám, že další zápas už vyhrajeme, jelikož naše pozice v tabulce není dobrá. Já si myslím, že po ligové pauze můžeme vyhrát cokoliv,“ dodal Pawel Krefft.

Body: Obrien 23, Crandall 14, Kovář 10, Slezák 10, Puršl 9, Dodd 8, Kotásek 8, Jelínek 7, Marko 2 – Krefft 22, Číž 20, Granić 19, Richardson 9, Machač 4, Kolář 3, Igrutinovic 2, Vukosavljević 2. Rozhodčí: Hošek, Kurz, Hecl. Střelba 2 body: 46/26:36/22. Trojky: 29/11:27/9. TH: 13/6:22/10. Doskoky: 42:38. Chyby: 19:17. Diváků: 714. Čtvrtiny: 24:16, 22:19, 34:21, 11:25.