Kolín do utkání vstoupil výborně a hned v úvodních minutách si vytvořil čtyři jasné gólové příležitosti. Trestuhodně je ale neproměnil.

„Po zaváhání jsme dali domácím šanci a ti dvěma góly v řadě šli do vedení. Pěknou akcí jsme dokázali snížit, ale několik vteřin před závěrem poločasu jsme ztratili úplně zbytečně míč a domácí šli do brejku, kterým své vedení navýšili,“ uvedl trenér Michal Škopek.

Druhý poločas Kolínu celkem vyšel. Na góly ho vyhrál, ztrátu ale vymazat nedokázal.

„Směrem dopředu jsme hráli velmi dobře a vytvářeli si gólovky. Postupně se skóre uzavřelo na vyrovnaných pět pět. Zbývaly tři minuty do konce. Domácí měli již pět akumulovaných faulů, přičemž každý další kdekoliv na hrací ploše by pro nás znamenal výhodu přímého trestného kopu z deseti metrů,“ podotkl Škopek.

Hosté byli blízko k této situaci, jenomže rozhodčí jeden střet vyhodnotili jinak, než by si Kolíňáci přáli.

„Domácí faulovali, ale rozhodčí ukázal, že se faul nepočítá, že bude pouze nepřímý kop z místa přestupku. Myslím, že tím domácím hodně pomohl, protože jsme z trestného kopu mohli jít do vedení. Zanedlouho jsme v naší obraně nevyřešili situaci důrazně, domácí získali míč a prostřelili našeho brankáře. V závěru jsme přistoupili k power-play a zkusili alespoň vyrovnat. Měli jsme dvě šance, ale Seifert při jedné z nich trefil jen spojnici domácí branky, a tak body zůstaly u soupeře,“ posteskl si Michal Škopek.

Branky: Linhart 3, Hejduk, Živný. Poločas: 3:1.
Kolín: Černý – Škopek, Hejduk, Funda, Seifert – Špitálník, Živný, Linhart.