„Máme za sebou náročný týden, ale úspěšný. Chceme navázat na předchozí vítězství. Předváděná hra z naši strany zatím není úplně dobrá, ale naštěstí vítězíme. Doufám, že v Opavě konečně náš tým ukáže potenciál, který v něm je,“ uvedl asistent Filip Rytina.

Letošní ročník basketbalového maratonu má opět charitativní podtext. Tentokrát pro Lucinku a Dětské centrum.
Vánoční basketbalový maraton po jedenácté. Nyní pro Lucinku a Dětské centrum

Kolín má za sebou sérii tří vítězství (jednu v poháru ACC) a v průběžné tabulce mu patří po páteční porážce Nymburka v Ústí druhá příčka. Naopak Opavě se zatím tolik nedaří, doposud má bilanci 6 výher a 6 porážek, což stačí zatím jen na šesté místo.

„Do Opavy jedeme s touhou zvítězit a potvrdit, že letos chceme hrát na špičce tabulky. Musíme zabrat hlavně v obraně, soustředit se na Kubu Šiřinu a Radovana Kouřila, to jsou ústřední postavy Opavy,“ podotkl křídelní útočník Michal Mareš.

V kádru trenéra Petra Czudka došlo přes léto k několika zásadním změnám. Kariéru ukončil Martin Gniadek a Radim Klečka, za novým angažmá vyrazila i dvojice opor z loňské sezony Markusson s Gumpsem.

Nováčky v dresu Opavy jsou pak Radek Farský, který přišel z USK Praha, nováček v evropském basketbalu Dontay Bassett a reprezentant Slovenska Jakub Mokráň. Stálicí a hvězdou slezského kádru zůstává Jakub Šiřina, spolu s Janem Švandrlíkem, Filipem Zbránkem, Radovanem Kouřilem, Luďkem Jurečkou a Jakubem Slavíkem. O své minuty na hřišti jistě zabojuje i dvojice Miroslav Kvapil spolu s Janem Mičkou.

Utkání začíná v 18 hodin.

Z fotbalového utkání I.B třídy Plaňany - Pečky
Zdeněk Buřič: Když to shrnu, do spokojenosti daleko, ale ani žádná tragédie