„Konečně jsme byli kompletní. To byl hlavní důvod naší výhry," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček. „Před zápasem jsme měli hodně problémů se zdravotním stavem hráčů. Utkání bylo pro nás i pro soupeře hodně důležité. Měl jsem trochu obavy, jak to dopadne. A dopadlo to dobře," potěšilo ho.

Souboje Kolína a USK jsou vždy napínavé a rozhodují se až v závěrečných pasážích. Sobotní duel byl výjimkou. Kolín od začátku udával tempo hry a již do poločasu si vytvořil pohodlný sedmnáctibodový náskok.

Domácí se oproti prvnímu vzájemnému utkání poučili z chyb a jejich hlavním úkolem bylo zastavit Mena. A to se podařilo. Přestože dal nakonec osmnáct bodů, v první půli zaznamenal pouze tři.

„Poučili jsme se z prvního utkání, které jsme prohráli na USK. Dneska jsme ubránili Mena. Za první poločas dal jenom tři body. Ve druhém poločase přidal patnáct, ale to už bylo všechno rozhodnuté," konstatoval Benáček.

Jeho svěřenci položili základ k jasnému vítězství dobrou obranou, navíc v útoku předvedli několik pohledných akcí. Místy to připomínalo exhibici.  „Kouzelnickými" prvky nešetřil zejména Demarius Bolds. Kolín si tak připsal důležitou výhru nad týmem, s který svádí souboje o skupinu A1.

„Není sporu o tom, kdo byl dneska lepší. My jsme měli spoustu otevřených pozic, ale nebyli jsme schopni je proměňovat. Na druhé straně Kolín to dokázal. K tomu přidal daleko větší intenzitu v obraně. Dokud my nebude schopni dát tyto dva atributy dohromady, tak nejsme schopni se vrátit do takové kvality, kterou jsme produkovali předtím," hlesl trenér USK Praha Kenneth Scalabroni.

„Myslím si, že pro nikoho z našeho týmu to není zábava, nikdo si to nemůže užívat. Nedostáváme nic zadarmo a jsme trošku na mrtvém bodě. Prvních devět deset utkání v sezoně se nám relativně dařilo. Většinou se našli jeden nebo dva hráči, kterým se dařilo. Teď máme problém najít herní rytmus, najít správnou herní inteligenci a vůbec se nám nedaří. Samozřejmě, když proměňujete střely, tak je to jednodušší," dodal.

„Trenér Scalabroni to utkání zhodnotil dobře. Mně těší, že se David Machač vrátil do svojí standardní formy, přestože byl v průběhu týdne nemocný. To nám během sezony hodně pomůže. Věřím, že jsme udělali velký krok do skupiny A1," dodal Benáček.

BC KOLÍN - USK PRAHA 81:60

Body: Bolds 22, Zuzák 17, Machač 14, Field 13, Radulovič 10, Kříž 3, U. Benáček 2 – Meno 18, Vocetka 13, Mareš 10, Šotnar 7, Feštr 6, Votroubek 4, Cvek 2. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Baudyš. Střelba za 2 body: 42/22:37/16. Trojky: 17/5:25/3. TH: 24/22:22/19. Doskoky: 41:26. Chyby: 20:21. Průběh: 23:10, 38:21, 55:38. Diváci: 590. Nejlepší hráč: Stanislav Zuzák (Kolín).