Mužstvo vedené novou trenérskou dvojicí Scalabroni – Konvalinka zvládlo v minulém kole derby se Svitavami, když zvítězilo nejtěsnějším možným rozdílem 78:77. Medvědi se představili na palubovce USK Praha, kde padli 95:87 po prodloužení.

Po několika uplynulých sezonách, kdy Pardubice sázely především na výkony cizinecké legie, se politika klubu změnila a v jejich řadách je pouze jeden cizinec, kterým je Ozren Pavlović. Ten doposavad zapisuje necelých 9 bodů a 5 doskoků na utkání.

Největší posilou se tak stal Tomáš Vyoral, který na východ Čech přišel z mistrovského Nymburku. Je zatím ústředním dirigentem hry Beksy a zároveň nejužitečnějším hráčem.

Další novou tváří je Prokop Slanina, který do Pardubic zamířil přímo z americké univerzitní soutěže, kde hájil barvy Fordhamu. Jinak zůstala osa týmu z minulé sezóny nezměněna.

„V utkání s Pardubicemi musíme zlepšit především naší obranu, která v posledních třech zápasech není dobrá, a z té se odrazit ke kvalitní útočné činnosti,“ uvedl asistent Kolína Filip Rytina.

„Naším cílem bude vytvořit co možná největší tlak na duo rozehrávačů Vyoral – Půlpán, aby právě tito dva ústřední hráči nemohli vytvářet pozice pro své spoluhráče,“ dodal Rytina.

Utkání v hale Spojů začne v sobotu 16. listopadu v 17.45 hodin.