Oba soupeři mají na kontě 18 výher a 13 porážek. Ostrava ve skupině A1 zvítězila pouze jednou, posledních šest utkání prohrála. Kolín může prodloužit vítěznou sérii. Zatím získal tři výhry v řadě, když si dvakrát poradil s Pardubicemi a jednou s Děčínem.

Minulý týden Ostrava zúžila kádr a uvolnila amerického pivota Justina Greena. Nyní má na soupisce čtyři Američany, kteří patři k oporám týmu. Nejlepším střelcem je  s průměrem 13,8 bodů Rahsaan Ames.

Ve vzájemných zápasech letos platí pravidlo, že kdo hraje doma, vyhrává. V základní části zvítězila Ostrava na domácí palubovce  75:68 a v hale Spojů uspěl Kolín 87:81. V prvním souboji v nadstavbě využil domácího prostředí opět Kolín, který vyhrál 82:80, když otočil nepříznivý vývoj utkání a zvítězil trojkou Davida Machače 19 sekund před koncem. Nyní bude Ostrava usilovat o prolomení nepříznivé série, Kolín naopak o prodloužení té vítězné.

„Ostrava i my chceme zvítězit. Bude to vypjaté a vyrovnané utkání. Chceme vyhrát, proto do Ostravy jedeme," řekl trenér Kolína Predrag Benáček.

(Jana Kubartová)