„Tato charitativní akce je tradičně věnována Dětskému centru Kolín (dříve Kojenecký ústav), které pečuje o děti do 3 let," prozradila Jana Kubartová z basketbalového klubu.

Basketbalový klub Kolín podle jejích slov s touto organizací spolupracuje již řadu let. Každoročně dětem naděluje také dárky pod vánoční stromek.

Již třetím rokem je Dětskému centru věnována část výtěžku finanční sbírky, která se koná v rámci Vánočního maratonu.

V průběhu roku se děti také účastní akcí, které BC Kolín pořádá. „Jde například o Basketbalové odpoledne, Dětský den," upřesnila Kubartová.

Druhá část charitativní finanční sbírky bude věnována desetiletému Danielovi z Kolína, který se narodil s vývojovou vadou mozku. Dan nemluví, vyjadřuje se zvuky a jednoduchými slůvky, částečně používá i znaková gesta.

Na druhé straně ale rozumí nenáročným slovním příkazům a pokynům a je schopen jim vyhovět. Dan navštěvuje Základní školu praktickou v Kolíně a ve výuce by mu hodně pomohl iPad.

„Také na jeho nákup bude využita část finanční sbírky, která bude probíhat v rámci Vánočního basketbalového maratonu," upřesnila, na co bude také použita vybraná částka.

Na něm se bude celých čtyřiadvacet hodin hrát ve sportovní hale Spojů basketbal.

Jeden z týmů bude hrát právě za Dětské centrum Kolín, druhý za desetiletého Dana.

Klíčem k rozdělen výtěžku charitativní akce mezi Dětské centrum a Dana bude právě výsledek utkání.

Po dobu turnaje nebude ve sportovní hale chybět ani pohoštění.