A předvánoční duel v hale Spojů, ve kterém se střetne Kolín s Děčínem, slibuje dramatickou podívanou.Oba týmy bojují o skupinu A1. Děčín odehrál pouze 15 zápasů, z nichž 8 vyhrál. Kolín má ze 17 utkání 10 vítězství.

První letošní souboj těchto soupeřů, který se hrál v Děčíně, se proměnil v neuvěřitelnou přestřelku. Děčínští nasázeli celkem 19 trojek. Už v poločase se skóre vyšplhalo na 51:56.  Většinou byl ve vedení Kolín a ten se také nakonec radoval z vítězství nejtěsnějším rozdílem 101:100.  Nejužitečnějším hráčem tohoto utkání byl s validitou 35 Demarius Bolds, který zaznamenal 26 bodů, 7 doskoků a 4 asistence.

V minulém kole Děčín přehrál Chomutov 88:58. Střelecky se nejvíce dařilo Sedmákovi, který zaznamenal 21 bodů. O bod méně nastřílel Jan Jiříček. Kolín v úterý porazil Ústí nad Labem 80:68. Nejlepším střelcem vítězného týmu byl Demarius Bolds, autor 25 bodů. Na své konto si ještě připsal 12 doskoků a 10 získaných faulů.

Vzájemná bilance zápasů v Mattoni NBL vyznívá lépe pro Děčín, který vyhrál třináctkrát. Kolínští uspěli v šesti duelech.

„Děčín je silný tým. Věřím, že je v našich silách, abychom ho porazili. Chceme vyhrát třetí zápas v řadě. Vítězství by nám hodně pomohlo k postupu do skupiny A1," řekl před utkání trenér Kolína Predrag Benáček.

(Jana Kubartová)