STEP

V tomto odvětví bojovaly o medaile celkem čtyři týmy.

Nejmladší stepový tým se sestavou Shrek (6 - 8 let) vstoupil letos na závodní plochu poprvé. Holčičky se zúčastnily závodů Bohemia Aerobic Tour a Mistry s Mistry, kde se radovaly hned z několika medailí a všechny přesvědčily, že jsou připraveny a že se ničeho nebojí.

Mohou se pochlubit například prvním místem ze závodů v Praze. Společně trénují dvakrát týdně pod vedením Natálie Pechové a Denisy Jandusové.

Sestava: Nela Hrušková, Natálie Marková, Aneta Kalašová, Agáta Baumruková, Karolína Hrbková, Nikola Kalinová, Amálie Kučerová a Veronika Teplá.

Tým Movie stars (10 - 12 let, loňské One Direction) navázal na velmi úspěšnou loňskou sezonu. Díky tvrdé dřině v tréninku mohly obohatit svou sbírku medailí o další cenné kovy. Nejcennější vybojovaly na Mistrovství České republiky v aerobiku 2. VT ČGF. Dále získaly čtyřikrát první místo v Praze (Mistry s Mistry), titul v Kutné Hoře (Bohemia Aerobik Tour) nebo druhé místo v Jičíně (BAT).
Sestava: Anna Veselá, Vanesa Ptáčková, Karla Protivínská, Veronika Stará, Agáta Kučerová, Nela Baumruková.

Týmu Rocky (13 - 15 let) bohužel letos nepřálo zdraví a nemohl se tak zúčastnit většiny závodů.

„Nicméně zdraví máme pouze jedno, proto je u nás vždy na prvním místě,“ podotkla trenérka Lucie Fligrová.

I tak ale zvládly za tuto sezonu vybojovat několik medailí. Například první místo z ligového závodu Žij Pohybem v Praze. „Pevně věřím, že nám bude zdraví do další sezony přát a že si holky budou moci užít celou závodní sezonu 2019 naplno,“ podotkla Lucie Fligrová.

Sestava: Anna Křížová, Eliška Oupická, Soňa Pernicová, Denisa Kratochvílová, Nicol Poulíčková, Kristýna Vančurová, Barbora Radníková, Adéla Kiliánová, Tereza Trusková.

Pro nejstarší tým (16 - 18 let), který vystupoval se sestavou Charlies Angels, byla skončená sezona poslední. A rozloučení to bylo velmi důstojné.

Mohou se pyšnit například první příčkou ze závodu Mistry s Mistry v Praze, druhým místem ze závodů Bohemia Aerobic Tour v Kutné Hoře a Hradci Králové. Stříbro získaly také ze závodu Žij Pohybem v Praze.

„Holky spolu závodily více než deset let a loučení bylo opravdu těžké. Doufám, že si poslední sezonu společně maximálně užily a že na těchto více než deset let budou rády vzpomínat,“ konstatovala trenérka Lucie Fligrová.

Sestava: Michaela Jelínková, Vanda Raková, Tereza Saulichová, Natálie Pechová, Klára Rauchová, Denisa Jandusová, Jana Hrušková.

FITNESS

Sezona byla pro oba kolínské fitness týmy náročná, a to především z důvodu postupu do starší kategorie. „Holky se ale nevzdaly a bojovaly až do konce,“ potěšilo trenérku Tinu Pechovou.

Mladší fitness tým bojoval se španělským srdcem se sestavou „Seňority“. Z kategorie 7 - 8 let je letos čekal přesun do kategorie 9 - 11 let.

„První polovinu sezony se holky musely vypořádat i s prvními neúspěchy, které ke každému sportu patří. Touha po medaili ale byla stále větší a holky na trénincích makaly, co to šlo. A tak se závěr sezony proměnil na silné emotivní zážitky, kde padaly i slzičky štěstí,“ řekla Tina Pechová.

Nejvíce si cení bronzové medaile z Mistrovství České republiky 2. Výkonnostní třídy ČGF. Celkem v sezoně získaly jedno zlato a dva bronzy.

Sestava: Lucie Horová, Rozárka Petráková, Barbora Ševčíková, Aneta Vančurová, Lenka Křičková, Natálie Ryšavá, Dominika Vošoustová, Nela Nápravníková.

Starší tým bojoval v latinskoamerických rytmech se sestavou Rio. I tento tým letos poprvé okusil starší kategorii 12 - 14 let.

„Tato kategorie je už technicky velmi náročná, ale holky se snažily, aby každý závod bylo provedení choreografie lepší a lepší,“ poznamenala Tina Pechová.

Do své sbírky získaly dvě bronzové medaile.

Sestava: Natálie Červenková, Nela Holoubková, Klára Růžičková, Adéla Ševčíková, Emma Žaludová.