„Kolín dneska vyhrál zaslouženě, byl lepším týmem," uznal trenér Pardubic Jan Slowiak. „My jsme se přesvědčili o tom, co ukazují statistiky a videa z minulých zápasů, že Kolín na pozici pivota velmi dobře střílí z větších vzdáleností a z perimetru. Ukázal nám to Jelínek třemi trojkami. Přidali se i další, třeba syn trenéra dal tři důležité koše z dálky. Potom se do toho dostal i Zuzák. Z téhle činnosti jsme měli obavy a přesto jsme tam v těch situacích byli pozdě," dodal.

„Taky si myslím, že jsme dneska vyhráli zaslouženě. Skoro každý náš hráč, který dneska hrál, podal dobrý výkon. Odehrál to, co měl a splnil úkol, který měl," potěšilo trenéra Kolína Predraga Benáčka.

Kolín ukázal, že má v poslední době formu jako hrom. Vyhrál třeba v Děčíně, doma porazil ambiciózní Levice a nyní zneškodnil soupeře,s nímž v loňské sezona úspěšně bojoval ve čtvrtfinále play off.

„Nejenže jsme neuhlídali domácí střelce z dálky, ale druhý problém byl, že jsme nebyli dostatečně odolní v situaci jeden na jednoho. Nechali jsme se porážet hlavně oběma rozehrávači a z toho vznikaly další otevřené situace. A třetí věc, se kterou jsme měli problémy už vloni v play-off, je náš obranný doskok a odstavování hráčů, kdy jsme byli všude o krok později. Dovolili jsme domácím i ve větším počtu doskakovat a z toho dali další lehké koše. Poslední bod byl ten, že v momentě, kdy jsme se nadechli k nějakému návratu do utkání, tak jsme udělali nějakou hloupou ztrátu. Byly to velice drahé ztráty, které zakládaly rychlý protiútok a jednoduchý dvojtakt. Nebo jsme doskočili a nepřihráli jsme si první přihrávku a hned další veliký dvojtakt. Takže to jsou momenty, které jsme si nemohli dovolit v takhle těžkém utkání a v utkání s Kolínem, což mezi těžké skutečně patří. Našich devatenáct ztrát a dvanáct útočných doskoků domácích, to si nemůžeme dovolit," našel další klíčové momenty porážky Jan Slowiak.

Základ k pátému vítěznému zápasu v řadě položil Kolín již na začátku střetnutí, kdy si díky skvělým trojkám a především přesné ruce Jiřího Jelínka vypracoval desetibodový náskok. Ten na začátku druhé půle vzrostl dokonce na patnáct bodů. Pardubice se sice snažily manko smazat, nejvíc se dostaly na pětibodový dostřel. Domácí borci, hnáni skvělými fanoušky, kteří na utkání dorazili v bílém, si závěr zkušeně pohlídali a mohli slavit šestou výhru v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže.

„Musím říct, že naše obrana dneska vyhrála. Soustředili jsme se na dva hráče, na Žabase a Bohačíka. To se nám povedlo u Bohačíka, ubránili jsme ho slušně. U Žabase moc ne, dal 21 bodů a táhl tým Pardubic celý zápas. Dále jsme měli za úkol ubránit útočný doskok soupeře, který měl třeba v zápase s Prostějovem vynikající. Nějakým způsobem se nám to i povedlo. Nedostali jsme tolik bodů z útočných doskoků," podotkl Predrag Benáček.

„Dokázali jsme vyhrát nad silným soupeřem s dobrými hráči, dobrým trenérem a dobrou organizací. Tím je vítězství cennější. Jsem také rád, že jsme vyhráli bez útočné síly Boldse, který je u nás reálně nejlepším útočníkem. I přes jeho nepřesnost u střelby jsme dokázali vyhrát. Střílel nepřesně, ale všechny ostatní věci dělal dobře, dneska i bránil," dodal.

(Jana Kubartová)