Kolínský tým v minulém utkání zlomil černou sérii sedmi ligových porážek v řadě a na domácí palubovce, potřetí v této sezoně, skolil mistrovský Nymburk.

Ostrava po reprezentační pauze nezvládla utkání v Nymburce a Ústí nad Labem, kdy zaznamenala dvě vysoké porážky.

„Věřím, že výhra nad Nymburkem nás nastartovala k lepším zítřkům. Ostrava zaslouženě postoupila do skupiny A1, prezentuje se velmi dobře, ale našim cílem je vítězství,“ uvedl asistent Filip Rytina.

Tým trenéra Adama Cholevy před touto sezonou velmi dobře posílil svůj kádr, přivedl slovenského reprezentanta Majerčáka, na perimetr Malika Morgana, který zná českou nejvyšší soutěž ze svého působení v BK Olomoucko a pivota Oleksanda Belikova. Poslední posilou se pak stal Mathon Suckmail, který je aktuálně druhým nejužitečnějším hráčem celé soutěže.

Z loňské sestavy se Nová Huť spoléhá na produkci Alexandara Radukiće, ten je dokonce lídrem v užitečnosti Kooperativa NBL a z českých hráčů primárně na Filipa Šmída, Štěpána Svobodu a nestárnoucího pivota Petra Bohačíka, kterého ovšem ze začátku sezony limitovalo zranění. Poslední posilou je pak Michal Svoboda, který do Ostravy zamířil z Pardubic.

„Doufám, že se teď znovu dostaneme na vítěznou vlnu a v Ostravě potvrdíme roli favorita,“ podotkl pivot Kolína Džiugas Slavinskas.

Kolín oba letošní vzájemné duely vyhrál. Bude se radovat i potřetí?

Utkání v hale Tatran začíná v 17.30 hodin.