Cyklistika

Jako první v závěrečném dnu byly ukončeny boje v cyklistice. Závody se opět odehrály v areálu Kmochova ostrova, ale v letošním roce byl kvůli bezpečnosti závodníků snížen počet účastníků z jedné školy v každé z osmi kategorií z pěti na tři. Mezi 179 závodníky si nejlépe vedli stejně jako v loňském roce chlapci a dívky ze ZŠ Kolín, Lipanská jen o dva body před ZŠ Kolín, Kmochova a třetí skončili cyklisté ze ZŠ Kolín, Prokopa Velikého. A protože vedoucí ZŠ Kolín, Masarykova obsadila v cyklistice až dělené 7. místo, ztenčil se její náskok na čele celkového pořadí jen na 2,5 bodu.

Medailisté z cyklistických soutěží:
Chlapci 1.-3. třída: Severyn Radim (1.ZŠ), Vondra (6.ZŠ), Gallistl (2.ZŠ)
Dívky 1.-3. třída: Ptáčková (7.ZŠ), Linhartová (2.ZŠ), Horová (4.ZŠ)
Chlapci 4.-5. třída: Severyn Richard (1.ZŠ), Hendrich (Cerhenice), Klvaň (6.ZŠ)
Dívky 4.-5. třída: Jelínková (6.ZŠ), Sajverová (2.ZŠ), Nollová (Velim)
Chlapci 6.-7. třída: Hřebejk (3.ZŠ), Ptáček (1.ZŠ), Hrabák (Velim)
Dívky 6.-7. třída: Jurová (5.ZŠ), Šulcová (2.ZŠ), Bachová (Žiželice)
Chlapci 8.-9. třída: Pospíšil (4.ZŠ), Kardoš (Žiželice), Moravec (5.ZŠ)
Dívky 8.-9. třída: Pleskačová (2.ZŠ), Holzbauerová (Velim), Šlegrová (7.ZŠ)

Házená

Letos se premiérově uskutečnil házenkářský turnaj žáků 4.-5. tříd za účasti 9 týmů. Ty byly rozděleny do 2 skupin. Ze skupiny A do finále po jasných výhrách s impozantním skóre 67:16 postoupili do finále malí házenkáři ze ZŠ Kolín, Kmochova, ve skupině B pak neztratili ani bod žáci ZŠ Kolín, Masarykova. Ti si nakonec ve finálovém utkání poradili 13:7 se svými soupeři z kolínské „dvojky“ a stali se vítězi turnaje. V boji o bronz porazili hráči ZŠ Kolín, Lipanská žáky ZŠ Kolín, Prokopa Velikého 11:5. To také znamenalo, že ZŠ Kolín, Masarykova navýšila svůj náskok v celkovém pořadí před ukončením posledního sportu o tři body na 5,5 bodu.

Pořadí v turnaji:
1. ZŠ Kolín, Masarykova, 2. ZŠ Kolín, Kmochova, 3. ZŠ Kolín, Lipanská, 4. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého, 5. ZŠ Kolín, Mnichovická, 6. ZŠ Kolín, Ovčárecká, 7. ZŠ Velim, 8. ZŠ Pečky, 9. ZŠ Kolín, Bezručova

Basketbal

Posledními dokončeními kláními, která rozhodovala o konečném pořadí, byly basketbalové turnaje chlapeckých kategorií. V kategorii 6.-7. třída se utkalo 8 týmů rozdělených do dvou základních skupin. Z nich se do semifinále probojovaly týmy kolínské „dvojky“, „čtyřky“, „pětky“ a „šestky“. V prvním semifinále si chlapci ze ZŠ Kolín, Kmochova poradili se soupeři ze ZŠ Kolín, Lipanská 10:6 a v tom druhém porazili jednoznačně hráči ZŠ Kolín, Mnichovická žáky ze ZŠ Kolín, Ovčárecká 18:6. Zlaté medaile pak vybojovali v dramatickém finále poměrem 12:10 basketbalisté z „pětky“, bronz potom získali v neméně vyrovnaném zápase poměrem 8:6 žáci ze „šestky“.

V nejstarší kategorii se v souboji devíti týmů dostali do semifinále hráči „jedničky“, „dvojky“, „pětky“ a „sedmičky“. V semifinále pak porazili chlapci ze ZŠ Kolín, Mnichovická hráče ZŠ Kolín, Bezručova 10:5 a hráči ZŠ Kolín, Kmochova žáky ze ZŠ Kolín, Masarykova 13:5. Ve finále si pak reprezentanti kolínské „pětky“ poměrně snadno poradili s žáky z „dvojky“ 21:5, dramatičtější byl boj o bronzové medaile, které získali poměrem 15:11 basketbalisté ZŠ Kolín, Bezručova.

Pořadí v turnajích:
6.-7. třída: 1. ZŠ Kolín, Mnichovická, 2. ZŠ Kolín, Kmochova, 3. ZŠ Kolín, Ovčárecká, 4. Kolín, Lipanská, 5. ZŠ Kolín, Masarykova, 6. ZŠ Kolín, Bezručova, 7. ZŠ Červené Pečky, 8. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého
8.-9. třída: 1. ZŠ Kolín, Mnichovická, 2. ZŠ Kolín, Kmochova, 3. ZŠ Kolín, Bezručova, 4. ZŠ Kolín, Masarykova, 5. ZŠ Kolín, Lipanská, 6. ZŠ Kolín, Ovčárecká, 7. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého, 8. ZŠ Červené Pečky, 9. ZŠ Býchory

Vše je spočteno!

Výsledky basketbalových turnajů definitivně určily konečný výsledek Kolínských sportovních dnů 2019. Po třech letech nadvlády chlapců a dívek ze ZŠ Kolín, Prokopa Velikého se na trůn nejlepší školy oficiálního bodování vrátili reprezentanti ZŠ Kolín, Masarykova. Obhájci prvenství letos skončili s osmibodovým odstupem druzí a obrovským úspěchem pro ZŠ Kolín, Kmochova je bronzová příčka pouze 2,5 bodu za příčkou druhou. Pozici nejlepší mimokolínské školy obhájila ZŠ Velim před ZŠ Pečky a ZŠ Velký Osek.

Medailové pořadí se letos od toho oficiálního bodového výrazně lišilo. V něm zvítězila ZŠ Prokopa Velikého se 14 zlatými medailemi, na druhém a třetím místě sportovci ZŠ Kolín, Masarykova a ZŠ Kolín, Mnichovická vybojovali 11 nejcennějších kovů. Z venkovských škol byla medailově nejúspěšnější ZŠ Pečky se 7 zlaty, o jednu méně zlatých medailí získali reprezentanti ZŠ Červené Pečky a čtyři zlata vybojovali chlapci a dívky ze ZŠ Velký Osek.