V posledním kole základní části Mattoni NBL hostí Pardubice, které jsou v tabulce čtvrté a stále usilují o co nejvýhodnější pozici pro play-off.  „Základní část chceme před našimi fanoušky zakončit vítězstvím," hlásí trenér Kolína Predrag Benáček.

Bilance vzájemných zápasů v letošní sezoně vyznívá lépe pro Pardubice, které vyhrály dvakrát doma 81:68  a 95:72. Na domácí palubovce byl úspěšný i Kolín, když zvítězil 85:77.

„Pro Pardubice je to hodně důležitý zápas. Hrají o co nejlepší pozici pro play-off. Ani my nemáme sedmé místo jisté. Stát se může cokoliv. Nebude to jednoduché utkání. Musíme hrát mnohem lépe než v prvním poločase v Ostravě. Musíme zlepšit přístup k zápasu. Pardubice se spoléhají na zkušeného Sanderse, který řídí hru. Pokud se s ním dokážeme vypořádat, můžeme pomýšlet na úspěch," uvedl Benáček.

Před posledním kolem základní části je Kolín na sedmém místě. Za ním je Ostrava, která ale bude hrát ještě dva zápasy, v sobotu v Děčíně a až v úterý 8. dubna v Nymburce. Kolín by mohl přijít o sedmé místo pouze v případě, že by  prohrál s Pardubicemi a zároveň by Ostrava vyhrála utkání v Děčíně a Nymburce. Sedmý tým se ve čtvrtfinále play-off utká s Prostějovem a osmý s Nymburkem.

Utkání začíná v hale Spojů  až v 18 hodin.